Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy przenajświętszej 12 czerwca 2022 r.

1. Dziś, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, prosimy Ojca, abyśmy „wyznając prawdziwą wiarę uznawali wieczną chwałę Trójcy i uwielbiali jedność Osób Bożych w potędze Ich działania”.
  2. Jeszcze dziś i jutro można złożyć swój podpis pod projektem ustawy o zmianie „Ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży” oraz innych ustaw. Projekt ten ma na celu ograniczenie propagandy aborcyjnej. W imieniu nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone dziękujemy za złożony podpis.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Z tej okazji odbędą się uroczyste Msze św. ku czci św. Antoniego o 14:00 i 18:00. W piątek wróciła do nas pięknie odrestaurowana figura św. Antoniego z odtworzoną ręką i przywróconym pierwotnym wyglądem, który pamiętają najstarsi z nas. Uroczyste błogosławieństwo figury i jej czcicieli odbędzie się jutro o 18:00, a po nim Msza św. dziękczynno-błagalna o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Antoniego dla wszystkich czcicieli Świętego z naszej parafii, a szczególnie fundatorów renowacji figury.
  4. We wtorek przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, wspaniałego młodego pasterza, który został zamordowany w niemieckim obozie koncentracyjnym w Dachau.
  5. We czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zapraszamy na Msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. południowej, która odbędzie się jak co roku po zakończeniu procesji eucharystycznej. Postarajmy się udekorować całą trasę procesji przy naszych posesjach i między nimi. Pójdziemy ulicą ks. Józefa Odróbki, Nadrzeczną, Długą i 3-Maja. Jeszcze nie zgłosili się chętni do budowy czwartego, ostatniego ołtarza: przy ul. 3-Maja.
  6. W piątek będziemy obchodzili wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  7. Gratulujemy dzieciom i rodzicom, którzy wczoraj wzięli udział w Kongresie Eucharystycznym Archidiecezji Częstochowskiej na Jasnej Górze. Dziękujemy Ks. Pawłowi za zorganizowanie ich udziału.
  8. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa odbywają się od niedzieli do piątku codziennie po ostatniej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej.
  9. W „Niedzieli” polecamy artykuły: o współczesnych ministrantach, o sensie procesji Bożego Ciała oraz o rodzicielstwie zastępczym.
  10. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi tekst o renowacji naszej figury św. Antoniego, fragment z Katechizmu Kościoła Katolickiego o moralności czynów i uczuć oraz zdjęcie naszych dzieci rocznicowych.
  11. Bóg zapłać Andrzejowi Rokosie, rodzinie Rosów i ofiarodawcy anonimowemu za 800 zł na bieżące potrzeby i na kościół. Dziś po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na prace remontowe w kościele i w domu św. Józefa.