Ogłoszenia duszpasterskie XII TYDZIEŃ ZWYKŁY 19 czerwca 2022 r.

1. Dziś, w 12. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o pomnożenie w nas bojaźni i miłości do Niego.
  2. Dziękujemy tym, którzy przygotowali piękne ołtarze na procesję Bożego Ciała i zaangażowali się czynnie w liturgię Mszy św. i w procesję. Chwała Bogu!
  3. Do czwartku w ramach nabożeństw czerwcowych zapraszamy na procesje eucharystyczne wokół kościoła. We czwartek odbędzie się błogosławieństwo wianków, na które zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci.
  4. We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. We czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, a w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  5. W środę rozpoczyna się w Rzymie i w diecezjach na całym świecie 10. Światowe Spotkanie Rodzin, które trwać będzie do niedzieli za tydzień. Wydarzenia te odbywają się z reguły co trzy lata, a zostały przed laty zainicjowane przez św. Jana Pawła II. Główne obchody odbywać się będą tym razem w Rzymie.
  6. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek
    o 8:00. Jak mówił Sługa Boży Franciszek Blachnicki, „piękny jest człowiek, który potrafi dziękować.”
  7. W „Niedzieli” polecamy artykuły: o stanie polskiej inteligencji, o wierze po pandemii,
    o pierwszych piątkach miesiąca oraz o sztuce bycia ojcem.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy artykuł z Katechizmu na temat sumienia moralnego oraz szczegółowy plan Światowego Spotkania Rodzin.
  9. Bóg zapłać Marii i Janowi Pytlasom, Małgorzacie Rybak i ofiarodawcy anonimowemu za 250 zł na kościół oraz Włodzimierzowi i Teresie Chudym za 100 zł na ogrodzenie cmentarza. Dziś również po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na zapłatę za prace remontowe.
  10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Piotr Perucki z Wręczycy Wielkiej i Małgorzata Spaleniak ze Zduńskiej Woli. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

PLAN X Światowego Spotkania Rodzin

Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”

Środa, 22 czerwca:

18:00 Msza św. w parafii na rozpoczęcie w łączności z Rzymem,
a na jej zakończenie modlitwa X Światowego Spotkania Rodzin

Piątek, 24 czerwca:

19:00 Spotkanie otwarte dla małżeństw w sali parafialnej

Sobota, 25 czerwca:

14:00-17:00 Kongres parafialnych koordynatorów X Światowego Spotkania Rodzin

archidiecezji częstochowskiej i wszystkich chętnych małżeństw pt. „Rodzina wychowująca do świętości” w ośrodku NAZARET w Częstochowie

(ul. Krakowska 15/17)

Niedziela, 26 czerwca: