Ogłoszenia duszpasterskie XV TYDZIEŃ ZWYKŁY 10 lipca 2022 r.

1. Dziś, w 15. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy zabiegali o to, co jest zgodne z godnością chrześcijanina.
  2. W poniedziałek obchodzić będziemy święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy, we wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w środę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, a w sobotę, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel będzie jak co roku możliwość przyjęcia Szkaplerza świętego przez wcześniej zgłoszonych chętnych. W tym dniu, w sobotę, o 9:00 odbędzie się Msza św. w intencji wszystkich noszących szkaplerz Matki Bożej.
  3. W najbliższy czwartek, tj. 14 lipca do naszej parafii dotrze Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do jutra można zgłaszać chęć przyjęcia pielgrzymów, podając adres i liczbę miejsc.
  4. W „Niedzieli” polecamy artykuł o kilkunastu zachowanych „Pamiątkach po Jezusie”.
  5. W „Oblubieńcu” znajdziemy naukę Katechizmu Kościoła Katolickiego o grzechu.
  6. Bóg zapłać rodzinie Miłaków i anonimowemu ofiarodawcy za 150 zł na prace remontowe.
  7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Łukasz Lizoń i Joanna Kurdziel z Krakowa, Wojciech Kowasz z Kalei i Justyna Soluch z Wręczycy Wielkiej oraz Jakub Chłąd z Kalei i Martyna Badora z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.