Ogłoszenia duszpasterskie XVI TYDZIEŃ ZWYKŁY 17 lipca 2022 r.

1. Dziś, w 16. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy „pełni wiary, nadziei
    i miłości zawsze wiernie zachowywali Jego przykazania”.
  2. Rozpoczęły się już zapisy intencji mszalnych na nowy rok.
  3. W najbliższy piątek, 22. dzień miesiąca, o 20:00 odbędzie się Msza św. ze św. Janem Pawłem II, a po niej różaniec św. i modlitwa do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do zgłaszania intencji modlitewnych. Jest to zarazem święto św. Mariii Magdaleny, uczennicy Pana Jezusa i patronki fryzjerów, za których będziemy modlić się podczas wspomnianej Mszy św. papieskiej.
  4. W sobotę będziemy obchodzili święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.
  5. W niedzielę za tydzień odbędzie się po Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i zbiórka ofiar na paliwo dla misjonarzy.
  6. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o tym, jak rozpoznać u dziecka uzależnienie od narkotyków i gdzie szukać pomocy oraz tekst pt. „Wrzawa wokół Ojca Pio”.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy dwa „słowa” papieża Benedykta XVI, jedno pasujące do dzisiejszej Ewangelii i wakacji, a drugie o wzorze dla małżeństw.
  8. Bóg zapłać Antoniemu Królowi i anonimowym ofiarodawcom za 250 zł na prace remontowe.
  9. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Jakub Chłąd z Kalei i Martyna Badora z Wręczycy Małej oraz Edyta Dybzińska i Dawid Kmieć z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  10. Kilkanaście dni temu odeszła od nas do Ojca śp. Teresa Sypuła z ul. Mickiewicza, l. 91, a w ostatni piątek śp. Krzysztof Olszewski z ul. Sienkiewicza, który za kilka dni skończyłby 69 l. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.