Ogłoszenia duszpasterskie XVII TYDZIEŃ ZWYKŁY 24 lipca 2022 r.

1. Dziś, w 17. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy pod Jego „rządami i przewodnictwem dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne”.
  2. Dzisiaj, w 4. niedzielę lipca, przypada ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który ma nam przypomnieć, że „starość jest darem, a dziadkowie są ogniwem, które łączy różne generacje, a młodym przekazują doświadczenie życia i wiary.
  3. Na rozpoczęcie 23. Ogólnopolskiego Tygodnia Świętego Krzysztofa, jutrzejszego patrona, dziś po Mszach świętych odbywa się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i zbiórka ofiar na paliwo dla misjonarzy.
  4. Jutro przypada święto św. Jakuba, Apostoła, we wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny, a w piątek – św. Marty, Marii i Łazarza.
  5. 1. sierpnia o 18:00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  6. Tydzień temu rozpoczęły się już zapisy intencji mszalnych na nowy rok.
  7. W „Niedzieli” polecamy wywiad z ks. Tomaszem Chciałowskim o potrzebach seniorów, ich wartości i potencjale oraz tekst „Oddech duszy” o modlitwie.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy teksty i modlitwy dedykowane szczególnie kierowcom oraz fragment Encykliki św. Jana Pawła II o Miłosierdziu Bożym.
  9. Bóg zapłać Józefowi Kotowi za 150 zł na bieżące potrzeby kościoła.
  10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Edyta Dybzińska i Dawid Kmieć z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  11. Od pierwszej niedzieli sierpnia, ze względu na zmiany personalne w naszej parafii, zmieni się też porządek Mszy św. niedzielnych. Już za dwa tygodnie poranna Msza św. niedzielna w naszym kościele będzie o 8:00, następnie celebrowana będzie Msza św. o 11:00, a wieczorna o 18:00. Proszę o przekazanie tej informacji tym, którzy uczestniczą w niedzielnych Mszach św. we Wręczycy, a obecnie są na wakacjach lub w delegacji.