Ogłoszenia duszpasterskie XVIII TYDZIEŃ ZWYKŁY 31 lipca 2022 r.

1. Jutro, we wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła rozpoczyna się sierpień, czyli tradycyjny miesiąc abstynencji wszystkich katolików w intencji trzeźwości wszystkich Polaków. We czwartek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, a w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.
  2. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  3. Jutro, tj. 1. sierpnia, o 18:00 odbędzie się zapowiadane już spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  4. W „Niedzieli” polecamy tekst o męczennikach Powstania Warszawskiego oraz artykuł pt. „Mit bezpiecznego picia alkoholu”.
  5. W „Oblubieńcu” znajdziemy apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień tego roku.
  6. Bóg zapłać Jolancie i Mieczysławowi Kałom, Wandzie Szydowej, Stanisławie Rykałowej oraz ofiarodawcy anonimowemu za 450 zł na bieżące potrzeby kościoła.
  7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Dominik Bogus z Wręczycy Wielkiej i Patrycja Labocha z Boru Zapilskiego. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  8. Od przyszłej niedzieli zmieniają się godziny niedzielnych Mszy świętych.
  9. Odeszła od nas do Domu Ojca śp. Barbara Ułamek z ul. 3-Maja, l. 67. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.