Ogłoszenia duszpasterskie XIX TYDZIEŃ ZWYKŁY 7 sierpnia 2022 r.

1. Dziś, w 19. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „umocnił w naszych ser-cach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo”.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie obowiązkowe św. Dominika, prezbitera, we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, a we czwartek – wspomnienie obowiązkowe św. Klary, dziewicy.
  3. W tym roku nasza parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się jak zwykle w sobotę przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, czyli
    20. sierpnia. Zachęcam do zgłaszania się.
  4. W sobotę po Mszy św. porannej i po Różańcu odbędzie się spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca.
  5. Również w sobotę w kościele św. Jakuba w Częstochowie odbędzie się Msza św.
    w intencji częstochowian, którzy uczestniczyli w Bitwie Warszawskiej z okazji
    102. rocznicy. Natomiast następnego dnia w niedzielę o 10:00 w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny odbędzie się Msza św. w intencji często
    chowian, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim.
  6. W poniedziałek 15. sierpnia, jak co roku podczas Mszy św., będziemy zawierzać Maryi w dniu Jej wniebowzięcia nasze rodziny. Po sumie zapraszamy na wspólne świętowanie przy Domu św. Józefa i w Ogrodzie św. Franciszka. Będzie jak zwykle wspólny obiad
    i słodki poczęstunek.
  7. W „Niedzieli” polecamy artykuł poświęcony wspaniałym polskim męczennikom,
    o. Michale i o. Zbigniewie, franciszkanom zamordowanym w Peru oraz łaskach otrzymywanych za ich pośrednictwem.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi wartościowe myśli św. Teresy Benedykty od Krzyża.
  9. Bóg zapłać Elżbiecie i Stanisławowi Kisielom, Ryszardowi Ujmie oraz ofiarodawcom anonimowym za 2527 zł na bieżące potrzeby kościoła.
  10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Dominik Bogus z Wręczycy Wielkiej i Patrycja Labocha z Boru Zapilskiego. Gdyby ktokolwiek wiedział
    o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to
    w kancelarii parafialnej.