Ogłoszenia duszpasterskie XX TYDZIEŃ ZWYKŁY 14 sierpnia 2022 r.

1. Dziś, w 20. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „wlał w nasze serca gorącą miłość” do Niego, abyśmy miłując Go „we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia”.
  2. W poniedziałek będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jak co roku, po Sumie (Msza św. o 11:00) będziemy oddawali pod opiekę Maryi nasze rodziny poprzez akt indywidualnego błogosławieństwa i modlitwę zawierzenia. Po Mszy św. zapraszamy na piknik z obiadem i słodkim poczęstunkiem oraz wspólną rekreację przed dom św. Józefa. Już teraz dziękuję tym, którzy mogą i chcą zaangażować się w jego przygotowanie i przebieg na-szego świętowania wywyższenia i wejścia do nieba naszej Ukochanej Mamy – Maryi.
  3. W środę, we wspomnienie św. Jacka, prezbitera, rozpoczyna się dziewięciodniowa Nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  4. W sobotę przypada wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, o któ-rym tekst katechezy Benedykta XVI znajdziemy w Oblubieńcu.
  5. W piątek o 16:30 przybywa do nas na nocleg grupa pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę w ramach 46. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej. Dziękują nam za wsparcie modlitewne, nocleg i wszelką pomoc. Gdyby ktoś miał życzenie, to można ofiarować dar stołu na posiłki dla księży. Od 20:00 do 21:00 będą prowadzić w naszym kościele adorację Pana Jezusa.
  6. Trwają zapisy chętnych do udziału w naszej parafialnej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się za tydzień, w sobotę przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, czyli 20. sierpnia. Zachęcam do zgłaszania się. Rozpoczynamy od modlitwy o 6:00. Pielgrzymkę uwieńczy nasza Msza św. na Jasnej Górze.
  7. W „Niedzieli” polecamy artykuł o odrodzeniu pielgrzymek oraz tekst o nowym przedmiocie szkolnym: Historia i teraźniejszość.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy też katechezę Papieża Franciszka nawiązującą do dzisiejszej Ewangelii.
  9. Bóg zapłać Elżbiecie Kandorze i ofiarodawcy anonimowemu za 300 zł na kościół.
  10. W piątek odszedł od nas śp. Marek Majchrzak z ul. Polnej, l. 68. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.