XXI TYDZIEŃ ZWYKŁY
21 sierpnia 2022 r.

1. Dziś, w 21. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy kochali to, co nakazuje, i pragnęli tego, co obiecuje, „abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości”.
  2. Dziękuję tym, którzy przygotowali i zaangażowali się w przebieg naszej parafialnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, a szczególnie strażakom i paniom prowadzącym śpiew.
  3. Jutro, w poniedziałek, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, będziemy przeżywać nasz comiesięczny wieczór papieski ze świętym Janem Pawłem II, tym razem od 18:00. Zachęcam do zgłaszania intencji modlitewnych.
  4. W środę przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  5. W piątek, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Msze św. w naszym kościele będą jak w niedzielę, czyli o 8:00. 11:00 i 18:00. Podczas ostatniej Mszy św. będziemy się modlić za i dziękować Bogu za Kapitana Stanisława „Jaguara” Lisieckiego, jego podkomendnych żołnierzy i Marię Płazę, zamordowanych przez komunistów za ich miłość i służbę Ojczyźnie.
  6. W sobotę będziemy obchodzili wspomnienie św. Moniki, wspaniałej matki.
  7. Już za tydzień o 11:00 Mszą św. rozpoczniemy nasze wręczyckie dożynki. Zapraszam do licznego udziału.
  8. W „Niedzieli” polecamy artykuł o „pandemii głodu” oraz rosnącej agresji wobec księży.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy fragment Adhortacji Apostolskiej św. Pawła VI o należytym kształtowaniu i rozwijaniu kultu Najświętszej Maryi Panny.
  10. Bóg zapłać ofiarodawcy anonimowemu za dar na kościół.