XXII TYDZIEŃ ZWYKŁY
28 sierpnia 2022 r.

1. Dziś, w 22. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „zaszczepił w naszych sercach miłość do Niego i dał nam wzrost pobożności, umocnił w nas wszystko, co dobre, i troskliwie strzegł tego, co umocnił”.
  2. Dziękuję tym, którzy pięknie przygotowali dzisiejszą uroczystą Mszę św. dożynkową.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzić wspomnienie obowiązkowe męczeństwa św. Jana Chrzciciela, a w sobotę – św. Grzegorz Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca z modlitwą o powołania, pierwszy piątek z modlitwą wynagradzającą Sercu Pana Jezusa i pierwsza sobota z modlitwą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, Różańcem św. i medytacją różańcową.
  5. We czwartek o 8:00 odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego z błogosławieństwem tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszam dzieci, rodziców i dziadków do modlitwy za nasze pociechy i całą społeczność przedszkola i szkoły.
  6. Tego dnia, tj. 1 września w Szkole Podstawowej im A. Mickiewicza odbędzie się koncert patriotyczny Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Koncert jest poświęcony „Jaguarowi i jego żołnierzom”, a odbywa się w rocznicę napaści Niemiec na Polskę i rozpoczęcia bohaterskiego szlaku bojowego żołnierzy Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Konspiracyjnego Wojska Polskiego, którzy od 1939 roku walczyli przez lata z niemieckim okupantem oraz po 1945 r. z komunistyczną władzą. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa „Żołnierze Niezłomni – Wyklęci Bohaterowie” oraz pokaz historycznego wyposażenia żołnierzy Wojska Polskiego z okresu II wojny światowej. Można będzie odwiedzić także mobilny punkt o nazwie: Wojskowe Centrum Rekrutacji. Wystawa czynna będzie od 16:00. O 18:00 rozpocznie się koncert. Zaprasza Wójt Gminy, Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater i Stowarzyszenie ,,Solidarność i Niezawisłość”.
  7. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Okiem Kustosza” o historycznych tajemnicach Jasnej Góry oraz tekst „Żywią i bronią” o przyszłości rolnictwa w Polsce.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy obszerne fragmenty homilii, którą skierował przed laty do młodzieży zgromadzonej na Westerplatte św. Jan Paweł II. Jest to jedno z najważniejszych przemówień Papieża Polaka na polskiej ziemi. Zachęcam wszystkich do przeczytania z uwagą.
  9. W tym roku po raz pierwszy sześciolatki w naszym przedszkolu będą korzystały podczas katechezy z bogatych w treści i pięknych w formie podręczników. Proszę o pomoc w ufundowaniu ich dla nich. Koszt jednego to 19 zł, a potrzeba ich około 50 sztuk. Chętnych proszę o kontakt ze mną (tj. z proboszczem).