XXIII TYDZIEŃ ZWYKŁY
4 września 2022 r.

1. Dziś, w 23. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby dał nam „prawdziwą wolność i wieczne dziedzictwo”.
  2. Już w najbliższą środę przybędzie do naszej parafii Bp. dr Andrzej Przybylski, aby bierzmować naszą młodzież z pierwszych klas, która od dziś do wtorku będzie przeżywać swoje rekolekcje i próby. Proszę przez te dni o modlitwę za nich, ich rodziny i świadków, a szczególnie w środę o 18:00 podczas Mszy św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania.
  3. We czwartek będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam wszystkich wdzięcznych Bogu za Maryję na Jej Mszę św. urodzinową.
  4. W sobotę o 9:00 odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie w naszej parafii. Zapraszam dzieci, młodzież, studentów, dorosłych i małżeństwa, którzy pragną iść drogą wspólnoty i formacji oazowej. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie integracyjne, a po nim spotkania w grupach i kręgu Domowego Kościoła.
  5. Spotkanie modlitewne Żywego Różańca odbędzie się za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, tj. 11 września – Różaniec św. o 7:15, po nim Msza św. i na zakończenie krótka konferencja i ogłoszenia.
  6. Dzieci z klas trzecich lub młodsze, chętne do przystąpienia do Pierwszej Komunii św., zgłaszają się indywidualnie do proboszcza do końca września. Pierwsze spotkanie wspólne dzieci i ich rodziców odbędzie się w 2. października o 10:15.
  7. W „Niedzieli” polecamy artykuł o tym, czy dzisiejsza młodzież byłaby w stanie walczyć o niepodległość Polski. Od tego numeru „Niedziela”, razem z nowym pismem, będzie kosztować 10 zł (ze względu na podwyżki cen energii i papieru). W załączonym do „Niedzieli” nowym tygodniku „Bliżej Życia z Wiarą” znajdują się poruszające świadectwa i historie z życia wzięte, artykuły o uzdrowieniach, nawróceniach i cudach oraz sprawy bliskie codzienności, od porad specjalistów różnych dziedzin po przepisy, od ciekawostek po krzyżówki.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy tekst o modlitwie o dary Ducha Świętego w życiu Karola Wojtyły.
  9. Dziękujemy fundatorom podręczników dla dzieci z naszego przedszkola. Już od jutra będą mogły z nich korzystać. Gdyby ktoś jeszcze chciał dorzucić parę złotych, to informuję, że już tylko dziś jest taka możliwość. Dzięki otwartości kilku osób udało się zdobyć podręczniki dla 6-latków i 5-latków (razem ponad 100 dzieci). Chwała Bogu.
  10. Dziś przed kościołem, po wakacyjnej przerwie, będzie można złożyć ofiarę na spłatę kosztów wiosennego remontu kościelnej toalety.
  11. Odszedł od nas do Boga śp. Cezary Mleczko z ul. Mickiewicza, l. 54. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.