XXIV TYDZIEŃ ZWYKŁY
11 września 2022 r.

1. Dziś, w 24. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o łaskę, byśmy całym sercem służyli Jemu.
  2. Dziś, w drugą niedzielę miesiąca, od 7:15 odbywa się comiesięczne spotkanie modlitewne Żywego Różańca.
  3. Gratuluję młodzieży pięknego przygotowania oraz przeżycia sakramentu bierzmowania, a szczególnie tym, którzy już wykorzystują otrzymane dary do świadczenia i służby braciom w imię Pana.
  4. Jutro, tj. w poniedziałek, zapraszamy na comiesięczne spotkanie prowadzone przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka.
  5. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, a w piątek – świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.
  6. Również w piątek, trzeci w miesiącu, zapraszamy na prowadzoną przez młodzież naszej parafii adorację Jezusa, od 20:00 do 21:00.
  7. Przypominam, że dzieci z klas trzecich lub młodsze, chętne do przystąpienia do Pierwszej Komunii św. w rozpoczętym roku szkolnym, umawiają się do końca września na indywidualne spotkanie z proboszczem, z udziałem obojga rodziców. Pierwsze spotkanie wspólne dzieci i ich rodziców odbędzie się zgodnie z zapowiedzią, 2 października o 10:15.
  8. W „Niedzieli” polecamy artykuł o uzależnieniu dzieci od smartfonów i o tym, jak skutecznie pomagać już uzależnionym oraz tekst o dominującym dziś stylu wychowania dzieci, a w nim kilka wartościowych wskazówek dla rodziców.
  9. Dziś znów przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na spłatę kosztów wiosennego remontu kościelnej toalety.
  10. Odszedł do Boga śp. Karol Radzioch z ul. Sienkiewicza, l. 40. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.