XXVI TYDZIEŃ ZWYKŁY
25 września 2022 r.

1. Dziś, w 26. Niedzielę w Ciągu Roku, a zarazem w drugi dzień ogólnopolskiej pielgrzymki rodzin na Jasną Górę, prosimy Ojca o łaskę, abyśmy, „dążąc do obiecanego nam nieba stali się uczestnikami szczęścia wiecznego”.
  2. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w środę – św. Wacława, męczennika, patrona naszego Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego (polecajmy go i jego posługę Bogu w naszych modlitwach osobistych i rodzinnych), we czwartek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, a w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  3. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zaraz po Mszy św. porannej i pierwszosobotniej modlitwie wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, a w niedzielę na 17:15.
  4. Za tydzień, w niedzielę, o 10:15 odbędzie się w kościele pierwsze z comiesięcznych spotkań rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  5. Diakonia Miłosierdzia serdecznie zaprasza na spotkanie przy ognisku, które odbędzie się w przyszłą niedzielę, 2 października, o godzinie 15:00. Oprócz ogniska w planie: poczęstunek kiełbaską, ciasto z kawą i herbatą oraz wspólny śpiew z towarzyszeniem gitary. Do zobaczenia! Z Panem Bogiem!
  6. W „Niedzieli” polecamy artykuł o aniołach i archaniołach oraz cenny tekst o „Żegocie”, grupie wspaniałych ludzi niosących pomoc Żydom podczas niemieckiej okupacji.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi teksty autorstwa naszych parafian.
  8. Bóg zapłać ofiarodawcom anonimowym za 750 zł na potrzeby kościoła.
  9. Odszedł od nas do Boga śp. Jan Raczyński z ul. Kolejowej, l. 66 oraz śp. Zygmunt Gawenda z ul. Prusa, l. 90. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
  10. Bóg zapłać dziewięciu mężczyznom za ofiarną i serdeczną pracę przy ogrodzeniu Ogrodu św. Franciszka oraz za codzienną cichą pracę w ogrodzie tym, którzy już od ponad roku się o niego troszczą.