XXVIII TYDZIEŃ ZWYKŁY
9 października 2022 r.

1. Dziś, w 28. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, by Jego „łaska zawsze nas uprzedzała i stale nam towarzyszyła, pobudzając naszą gorliwość do pełnienia dobrych uczynków”.
  2. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie dowolne św. Jana XXIII, papieża, we czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, a w sobotę – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła.
  3. W sobotę przypada tzw. Dzień Dziecka Utraconego. Obchody regionalne obywają się w Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie od 17:30, a w naszym kościele w intencji rodzin po stracie dziecka będziemy modlić się na nabożeństwie różańcowym po porannej Mszy św.
  4. Za tydzień, w niedzielę, przypada 22. Dzień Papieski, który w tym roku przeżywać będziemy pod hasłem „Blask prawdy”. Jak co roku odbywać się będzie zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  5. Ogłoszenie naszej młodzieży: Za tydzień w niedzielę, z okazji Dnia Papieskiego, młodzież naszej parafii zaprasza do poczęstowania się „papieską kremówką”. Czekamy na Was po każdej Mszy Świętej. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na fundusz młodzieżowy.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17:15, z wyjątkiem soboty (po Mszy św. porannej). Dzieci zapraszamy na różaniec dla nich w poniedziałki, środy i piątki o 16:30.
  7. W tym tygodniu minie połowa października. Można już zamawiać modlitwę za naszych kochanych zmarłych: wypominki jednorazowe – 1. listopada na cmentarzu (różaniec i Msza św.), oktawalne – przez 8 dni (różaniec i Msza św.) oraz roczne (Msza św. w pierwszą niedzielę każdego miesiąca). Formularze można znaleźć pod chórem.
  8. W „Niedzieli” polecamy artykuł o stanie edukacji w polskich szkołach i tekst o znaczeniu i owocach zwołanego 60 lat temu Soboru Watykańskiego II.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi ostatnią katechezę Papieża Franciszka i wyjaśnienie znaczenia Dnia Papieskiego.
  10. Bóg zapłać ofiarodawcom anonimowym za 700 zł na potrzeby kościoła i 100 zł na ogrzewanie.
  11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Karolina i Maciej Ogłaza z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.