XXIX TYDZIEŃ ZWYKŁY
16 października 2022 r.

1. Dziś, w 29. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, by „nasza wola była zawsze Jemu oddana i abyśmy szczerym sercem służyli Jego majestatowi”.
  2. Przeżywamy też dzisiaj XXII. Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła spotkamy wolontariusza zbierającego ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, a przed kościołem naszą młodzież, która częstuje „papieskimi kremówkami”, które sama upiekła. Przy tej okazji zbierają datki na tzw. fundusz młodzieżowy.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskie-go, biskupa i męczennika, we wtorek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, we czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, a w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17:15. Natomiast w sobotę Różaniec św. będzie wieczorem, o 21:00 (nie będzie też Mszy św. porannej), z racji wspomnienia św. Jana Pawła II. Zapraszam do licznego udziału w wieczorze ze świętym papieżem Polakiem i Maryją, którą ukochał. Jak co miesiąc zachęcam też do wrzucania kartek z intencjami do skrzynki przy ołtarzu papieskim.
  5. Wszystkie dzieci, młodsze i starsze, zapraszamy na różaniec dla nich w ponie-działki, środy i piątki o 16:30.
  6. W „Niedzieli” polecamy artykuł o przyczynach współczesnych ataków na św. Jana Pawła II oraz świadectwo księdza, który mieszkał w jednym domu z błogo-sławionym ks. Jerzym Popiełuszką.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi List Episkopatu Polski zapowiadający dzisiejszy Dzień Papieski.
  8. Bóg zapłać ofiarodawcom anonimowym za 200 zł na potrzeby kościoła.
  9. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Karolina i Maciej Ogłaza z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, to zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.