XXX TYDZIEŃ ZWYKŁY
23 października 2022 r.

1. Dziś, w 30. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy naszego Ojca o „ukochanie Jego przykazania, abyśmy mogli [dzięki temu] otrzymać obiecane zbawienie”.
  2. W piątek będziemy obchodzili święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, a w sobotę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Częstochowie.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17:15, a w sobotę o 9:30, czyli po porannej Mszy św.
  4. Zgodnie z zarządzeniem przez Księdza Arcybiskupa zakończenia kadencji Parafialnych Rad Duszpasterskich z dniem 27 listopada br. i przeprowadzenia wyborów kolejnej Rady, które wydał 19 października dla wszystkich parafii naszej archidiecezji częstochowskiej, od dziś można już zgłaszać pisemnie proboszczowi kandydatury do części rady pochodzącej z wyboru, podając imię, nazwisko, rok urodzenia i ulicę zamieszkania. Lista kandydatów ma być zamknięta 12 listopada, a ogłoszona 13 listopada. Głosowanie wyborcze odbędzie się 20 listopada. Ksiądz Arcybiskup określił ponadto wymogi wobec kandydatów: 1. liczący przynajmniej 18 lat, 2. katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, 3. czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych, 4. są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką.
  5. Młodzież naszej parafii organizuje w najbliższą sobotę 29 października Bal Wszystkich Świętych. Oto ich ogłoszenie: „Rozpoczynamy o godzinie 15:00 modlitwą w kościele, a następnie przechodzimy do domu św. Józefa na wspólną zabawę. Wszyscy uczestnicy przebierają się w wybranego przez siebie świętego. Zapewnione zostaną przekąski i napoje. Koszt to dobrowolna ofiara. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Zapisy SMS lub telefonicznie do 27 października pod numerem: 883985709 lub 733110514.
  6. W „Niedzieli” polecamy artykuł o wojnie na Ukrainie i o sensie struktur w Ko-ściele.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi komentarz homiletyczny do dzisiejszej Ewangelii oraz słowa Papieża Franciszka sprzed tygodnia.
  8. Tydzień temu na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy niecałe 2100 zł.
  9. Bóg zapłać Agacie i Zbigniewowi Machurom, Marii Dawidowicz i ofiarodawcy anonimowemu za 400 zł na potrzeby kościoła.
  10. Odszedł do domu Ojca śp. Mateusz Błaszczyk z ul. 3-Maja 92, l. 42. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.