XXXI TYDZIEŃ ZWYKŁY
30 października 2022 r.

1. Dziś, w 31. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy naszego Ojca o łaskę, byśmy „bez przeszkody dążyli do zbawienia, które obiecuje”.
  2. Dziś i jutro o 17:15 odbędą się ostatnie październikowe nabożeństwa różańcowe.
  3. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. na cmentarzu odbędzie się o 12:00, a przed nią wypominki jednorazowe z procesją, Różańcem św. i błogosławieństwem grobów o 11:00. Pamiętajmy, że w tym dniu uczestnictwo we Mszy św. jest obowiązkowe, a nie zachowanie tego z własnej winy byłoby grzechem śmiertelnym, a zatem skutkowałoby między innymi utratą łaski Chrztu św.
  4. W środę, w dniu wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. w kościele będą o 7:00 – według intencji Ojca Świętego Franciszka i 18:00, a Msza św. na cmentarzu o 16:00, na którą można zgłaszać dodatkowe intencje.
  5. Od 1. do 8. listopada odbędą się wypominki oktawalne, czyli Różaniec i Msza św. (we wtorek o 7:15, a od środy do wtorku o 17:15). Za tydzień w niedzielę rano odbędą się po raz pierwszy wypominki roczne już za zmarłych zgłoszonych w tym roku.
  6. W piątek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za powołanych i do wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. W piątek odwiedziny u chorych i starszych z Najświętszym Sakramentem.
  8. 12 listopada o 9:00 odbędzie się ostatnie spotkanie aktualnej Parafialnej Rady Duszpasterskiej rozpoczynające się od Mszy św. dziękczynnej i w intencji jej członków i ich rodzin.
  9. Zgodnie z zarządzeniem przez Księdza Arcybiskupa zakończenia kadencji Parafialnych Rad Duszpasterskich z dniem 27 listopada br. i przeprowadzenia wyborów do kolejnej Rady, od tygodnia można zgłaszać pisemnie proboszczowi kandydatury do części rady pochodzącej z wyboru, podając imię, nazwisko, rok urodzenia i ulicę zamieszkania. Lista kandydatów ma być zamknięta 12 listo-pada, a ogłoszona 13 listopada. Głosowanie wyborcze odbędzie się 20 listopada. Ksiądz Arcybiskup określił ponadto wymogi wobec kandydatów: 1. liczący przy-najmniej 18 lat, 2. katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, 3. czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych, 4. są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką.
  10. Najnowsza „Niedziela” zawiera między innymi odpowiedź na nurtujące wielu z nas pytania: Co się dzieje z człowiekiem w chwili śmierci? Czy zmarli mogą nas nawiedzać? Jak pomóc tym, którzy odeszli?
  11. W „Oblubieńcu” znajdziemy piękną homilię Benedykta XVI na uroczystość Wszystkich Świętych, zachętę księgarni oraz ogłoszenie naszej parafialnej Diakonii Miłosierdzia o zbiórce odzieży dla ubogich, która odbędzie się po niedzieli za tydzień z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ubogich
  12. Bóg zapłać ofiarodawcom anonimowym za 400 zł na potrzeby kościoła.
  13. Odeszła od nas do domu Ojca śp. Lidia Banasik z ul. Prusa, l. 80 oraz śp. Zofia Kała z ul. Zamkowej. l. 92. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
  14. Ogłoszenie oazy: „Kiedy świat głośno woła: Cukierek albo psikus, my mówimy: Dobry uczynek jak upominek. Wychodząc z kościoła można, poczęstować się cukierkiem, a potem doświadczyć jak smakuje dobro”.