XXXII TYDZIEŃ ZWYKŁY
6 listopada 2022 r.

1. Dziś, w 32. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy naszego Ojca o to, byśmy swobodnie mogli Mu służyć.
  2. Dziś rozpoczynamy wypominki roczne, a we wtorek kończymy wypominki oktawalne.
  3. Dziś o 19:00 w Domu św. Józefa odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
  4. W środę przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła, w piątek – św. Marcina z Tours, biskupa, a w sobotę – św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  5. W piątek, z okazji Święta Niepodległości zapraszamy na Mszę św. patriotyczną w intencji Ojczyzny, a przed nią na program artystyczny przygotowany przez naszą wręczycką Szkołę Podstawową. Wydarzenie rozpoczyna się w kościele o 10:30.
  6. 12 listopada o 9:00 odbędzie się ostatnie spotkanie aktualnej Parafialnej Rady Duszpasterskiej rozpoczynające się od Mszy św. dziękczynnej i w intencji jej członków i ich rodzin.
  7. Do 12 listopada można zgłaszać pisemnie proboszczowi kandydatury do części rady pochodzącej z wyboru, podając imię, nazwisko, rok urodzenia i ulicę zamieszkania. Lista kandydatów zostanie ogłoszona 13 listopada. Głosowanie wyborcze odbędzie się 20 listopada. Wymogi wobec kandydatów: 1. liczący przynajmniej 18 lat, 2. katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, 3. czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych, 4. są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką.
  8. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca odbędzie się po Mszy św. porannej spotkanie członków Żywego Różańca.
  9. Również w niedzielę za tydzień o 18:45, jeszcze w ramach patriotycznego świętowania, odbędzie się w kościele wykład Marcina Grzyba z Muzeum Częstochowskiego pt.: „Młodzieżowe organizacje antykomunistyczne po 1945 r. działające na terenie Częstochowy”. Serdecznie zapraszam.
  10. Najnowsza „Niedziela” zawiera między innymi jako specjalny dodatek flagę. Ten numer polecam szczególnie tym, którzy kochają Polskę.
  11. Za tydzień będzie obchodzony Światowy Dzień Człowieka Ubogiego. Jak już ogłaszałem nasza wręczycka Diakonia Miłosierdzia zachęca, by jutro i pojutrze (czyli do wtorku) składać dary dla bezdomnych: ciepłe rękawiczki, czapki, ciepłe męskie skarpety, mydła w płynie, żele pod prysznic, małe płyny do prania czy małe proszki itp. do kartonów wystawionych przy wejściu do Domu Św. Józefa.
  12. Bóg zapłać ofiarodawcy anonimowemu za 100 zł na potrzeby kościoła.
  13. Odszedł od nas do domu Ojca śp. Bronisław Jelonek z ul. 3-Maja, l. 79, który przez lata pięknie służył w naszym kościele i dbał o jego otoczenie (Bogu dzięki za jego poświęcenie dla rodziny, dla kapłanów i wspólnoty parafialnej), a także śp. Jerzy Wasela z ul. Zamkowej, l. 66. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.