XXXIII TYDZIEŃ ZWYKŁY
13 listopada 2022 r.

1. Dziś, w 33. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy naszego Ojca o radość w służbie Jemu, bo tylko wtedy człowiek może być trwale szczęśliwy.
  2. Dziś, tj. w drugą niedzielę miesiąca, odbędzie się po Mszy św. porannej spotkanie członków Żywego Różańca.
  3. Również dziś o 18:45, jeszcze w ramach patriotycznego świętowania, odbędzie się w Domu św. Józefa wykład Mariusza Grzyba z Muzeum Częstochowskiego pt.: „Młodzieżowe organizacje antykomunistyczne po 1945 r. działające na terenie Częstochowy”. Zapraszam.
  4. Dziś również odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.
  5. We czwartek przypada wspomnienie obowiązkowe św. Elżbiety Węgierskiej, za-konnicy, a w piątek – błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  6. Dziękujemy naszej wręczyckiej Szkole Podstawowej za piękny i bogaty program artystyczny przygotowany na Święto Niepodległości.
  7. Już w niedzielę za tydzień, 20 listopada odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wczoraj minął czas na zgłaszanie kandydatów. Do części Rady „z wyboru” zostali zgłoszeni: Anna Biernacka z ul. 3-Maja, ur. w 1976 r.; Mateusz Chudzik z ul. Częstochowskiej, ur. w 1996 r.; Anna Knopik z ul. Szkolnej, ur. w 1961 r.; Jolanta Kot z ul. Długiej, ur. w 1976 r.; Marlena Myrda z ul. Mickiewicza, ur. w 1982 r.; Wojciech Oczkowski z ul. Konopnickiej, ur. w 1966 r.; Gertruda-Teresa Praska z ul. Prusa, ur. w 1953 r.; Krystyna Soluch z ul. Mickiewicza, ur. w 1982 r.; Anita Toborek z ul. Bocznej, ur. w 1965 r.
  8. Najnowsza „Niedziela” zatytułowana „Dlaczego atakują” św. Jana Pawła II, zawiera między innymi wyjaśnienie, jak rozumieć przykazanie „nie zabijaj” podczas wojny oraz artykuł o tym, po co nam wspólnoty.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy obszerne fragmenty homilii św. Jana Pawła II z Mszy św. beatyfikacyjnej błogosławionej Karoliny Kózkówny, młodziutkiej dziewczyny zamordowanej przez żołnierza.
  10. Dziś przypada Światowy Dzień Człowieka Ubogiego. Do każdej parafii trafiły pudła z tektury, do których możemy składać dary na święta dla rodzin ukraińskiej diecezji kijowsko-żytomierskiej. Zbiórka trwa do 4 grudnia.
  11. Bóg zapłać ofiarodawcy anonimowemu za 150 zł na potrzeby kościoła, a firmie panów Tomala za wyrównanie ziemi przy polowej Drodze Krzyżowej.
  12. Odeszła od nas do domu Ojca śp. Krystyna Ceglarek z ul. Szkolnej, l. 71, a także śp. Lech Utratny z ul. Częstochowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.