UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,
KRÓLA WSZECHŚWIATA
20 listopada 2021 r.

1. Dziś, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na początku 34. Tygodnia Zwykłego, prosimy Ojca, aby całe stworzenie, wyswobodzone z niewoli grzechu, służyło Ojcu i bez końca Go chwaliło.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie obowiązkowe Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Oddajmy się wraz z nią Bogu Ojcu na całego.
  3. We wtorek, we wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, modlimy się jak co roku szczególnie za tych, których jest patronką, za muzyków i śpiewających, którzy posługują Bogu i nam w naszym kościele, a więc przede wszystkim za panie organistki, Chór Parafialny i scholę dziecięcą oraz młodzieżową, śpiewającą i grającą w trzecie piątki miesiąca na adoracji Jezusa.
  4. W tym dniu odbędzie się comiesięczny wieczór ze św. Janem Pawłem II, czyli Msza św. o 20:00, adoracja ikony i relikwii, Różaniec św. o 21:00 i modlitwa do Papieża Polaka o 21:37.
  5. We czwartek będziemy obchodzili wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy, stu dziewiętnastu męczenników wietnamskich, a w piątek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
  6. Najnowsza „Niedziela” zatytułowana „Jeszcze wolność czy już niewola” zawiera między innymi wyjaśnienie, jak doszło do tego, że wielu ludzi powtarza bez refleksji poglądy usłyszane w mediach. Warto też zaczerpnąć z „Niedzieli” nowe inspiracje, jak owocnie przeżyć Adwent.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy Orędzie Ojca Świętego Franciszka na obchodzony dziś 37. Światowy Dzień Młodzieży.
  8. Są jeszcze do odebrania przekazane do każdej parafii pudła z tektury, do których możemy składać dary na święta dla rodzin ukraińskiej diecezji kijowsko-żytomierskiej. Zbiórka trwa do 4 grudnia. Zbieramy żywność długoterminową.
  9. Bóg zapłać ofiarodawcy anonimowemu za 250 zł na potrzeby kościoła.
  10. Odszedł od nas do domu Ojca śp. Franciszek Bułaciński z ul. Ogrodowej, l. 72 i śp. Józef Ludwik z ul. Kolejowej, l. 70. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
  11. Dziś odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Możemy głosować na jednego lub dwóch kandydatów stawiając krzyżyk w okienku przy ich nazwisku. Kartę do głosowania po wypełnieniu wrzucamy do urny znajdującej się na stoliku obok ołtarza św. Jana Pawła II. Za tydzień w niedzielę nastąpi ukonstytuowanie, zaprzysiężenie oraz ogłoszenie wszystkich trzech części Parafialnej Rady Duszpasterskiej, czyli z urzędu, z nominacji i z wyboru.