PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
27 listopada 2022 r.

1. Dziś, w Pierwszą Niedzielę Adwentu, prosimy Ojca, abyśmy „przez dobre uczynki przygotowali się na spotkanie przychodzącego Chrystusa, a w dniu sądu, zaliczeni do Jego wybranych, mogli posiąść Królestwo niebieskie”.
  2. Rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny i duszpasterski, którego temat brzmi „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
  3. Dziś błogosławimy opłatki na stół wigilijny, które są znakiem naszej miłości. Proszę o pomoc w dostarczeniu opłatków do każdego domu i mieszkania naszej parafii.
  4. Nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 18-20 grudnia, spowiedź adwentowa z posługą księży z sąsiednich parafii – 10 grudnia (w połowie Adwentu).
  5. Wszystkich, a szczególnie nasze kochane dzieci zapraszam na roraty, czyli poranne adwentowe Msze św. ku czci Matki Najświętszej, które odprawiać będziemy przez cały Adwent, podobnie jak w latach ubiegłych, od poniedziałku do piątku o 6:50, a w soboty o 9:00. Rozpoczynajmy dzień z Bogiem na Mszy św. Nasz Pan będzie odnawiał nas i naszą miłość. Wszystkie dzieci będą codziennie otrzymywać pamiątki – pomoce liturgiczne, a jutro książeczkę.
  6. W środę przypada święto św. Andrzeja, Apostoła, a w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny Jezusa u chorych i starszych.
  7. W niedzielę za tydzień przypada wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki między innymi górników, hutników i murarzy. Z tej okazji w niedzielę, 4. grudnia na sumie, odbędzie się Msza św. w intencji górników, żywych i zmarłych z Wręczycy Wielkiej i Małej oraz ich rodzin oraz za Barbary.
  8. Dziękuję za anonimowy dar 1000 zł na potrzeby kościoła.
  9. Najnowsza „Niedziela” zatytułowana „Świętość w naszym zasięgu” zawiera między innymi artykuł o Carlo Akutisie, który skradł serca współczesnej młodzieży oraz pełny tekst stanowiska Episkopatu Polski wobec działań św. Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich.
  10. W „Oblubieńcu” znajdziemy listę członków nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, która dziś się ukonstytuuje i odbędzie zaprzysiężenie, wprowadzenie do nowego roku duszpasterskiego oraz głęboki komentarz św. Jana Pawła II do dzisiejszego pierwszego czytania mszalnego.
  11. Są jeszcze do odebrania przekazane do każdej parafii pudła z tektury, do których możemy składać dary na święta dla rodzin ukraińskiej diecezji kijowsko-żytomierskiej. Zbiórka trwa jeszcze przez tydzień, do 4 grudnia. Zbieramy żywność długoterminową. Można przynosić też mniejsze pakunki, które zostaną połączone.
  12. Można już nabyć w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na stół świąteczny.