TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
11 grudnia 2022 r.

1. Dziś, w Trzecią Niedzielę Adwentu, prosimy Ojca, by to on sprawił, byśmy „przygotowali nasze serca i z radością mogli obchodzić wielką tajemnicę naszego zbawienia”.
2. Dziś przypada dzień comiesięcznego spotkania członków Żywego Różańca.
3. Zapraszam na roraty. Rozpoczynajmy dzień z Bogiem i Maryją od Mszy św.
4. We wtorek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a w środę – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
5. W piątek zapraszamy na adorację prowadzoną przez naszą młodzież.
6. Za tydzień rozpoczynają się nasze parafialne rekolekcje adwentowe.
7. Ogłoszenie szkolne: „W niedzielę 18 grudnia po Mszach o godz. 8.00 i 11.00 społeczność Szkoły Podstawowej we Wręczycy Wielkiej serdecznie zaprasza na kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby uczniów naszej szkoły”.
8. Pierwsze spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 19 grudnia o 18:00.
9. Najnowsza „Niedziela” zawiera tekst „Korzenie i skrzydła” o przyczynach obecnego kryzysu wychowawczego, który dotyka zarówno rodzin, jak i szkół oraz o drogach wyjścia z niego, a także artykuł o kobiecie, która pustkę starała się wypełnić pracą i alkoholem, a obecnie po swoim nawróceniu jest zakonnicą.
10. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny odcinek o wierze w Kościół oraz katechezę Papieża Franciszka o tym, jak przeżywać trudności duchowe.
11. Dziękuję za anonimowy dar 150 zł na potrzeby kościoła.
12. Można nabyć w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na stół świąteczny oraz Bożonarodzeniowy opłatek. Nadal proszę też o pomoc w dostarczeniu opłatków do wszystkich domów i mieszkań, zwłaszcza na ulicę Zamkową, Sienkiewicza, Miodową, Jabłoniową i 3-Maja.