CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
18 grudnia 2022 r.

1. Dziś, w Czwartą Niedzielę Adwentu, tą samą modlitwą, która kończy „Anioł Pański” prosimy Ojca, by doprowadził nas „do chwały zmartwychwstania”.
  2. Rozpoczęły się nasze adwentowe rekolekcje. Ks. Jan głosi nam słowo Boże. Zapraszam jeszcze jutro i we wtorek na Msze święte o 6:50, 8:00 i 18:00.
  3. Do końca tygodnia i Adwentu zapraszam na roraty. Maryja jest i modli się z nami. Na dzieci, które wytrwają do końca czekają nagrody.
  4. Na adwentową spowiedź św. zapraszam pół godziny przed każdą Mszą św., a także w piątek wieczorem od 20:00 do 21:30 i w Wigilię do 12:00.
  5. Dziś po Mszach świętych o 8:00 i 11:00 społeczność Szkoły Podstawowej serdecznie zaprasza na kiermasz Bożonarodzeniowy, „z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby uczniów naszej szkoły”. Natomiast po Mszy św. wieczornej swoje wyroby rozdawać będzie młodzież oazowa.
  6. Jutro o 18:00 odbędzie się pierwsze spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  7. We czwartek zapraszam na wieczór modlitewny ze św. Janem Pawłem II. O 20:15 Msza św., a po niej Różaniec św. i modlitwa do św. Jana Pawła II. Zachęcam do umieszczania intencji do modlitwy w skrzynce przy jego ołtarzu.
  8. Najnowsza „Niedziela” zawiera tekst „Sztuka stawiania granic”, który zawiera wyjaśnienie, po co stawiać granice i czym one w ogóle są w wychowaniu. Do tego numeru „Niedzieli” dołączony jest bezpłatny dodatek – śpiewnik kolędowy.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny odcinek o wierze w Kościół oraz wartościowe teksty o św. Józefie naszym patronie i bohaterze dzisiejszej Ewangelii.
  10. Dziękuję za anonimowy dar 1500 zł na nowy projektor do kościoła, który wyświetla już od piątku teksty pieśni. Można jeszcze się dołączyć do zapłaty za niego, bo brakuje jeszcze 1200 zł.
  11. Można nabyć w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na stół świąteczny oraz odebrać Bożonarodzeniowy opłatek.
  12. Dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka funduszy na ogrzewanie kościoła.