UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
25 grudnia 2022 r.

1. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego niech Bóg wszystkich Was obdarzy nowymi siłami do wypełniania Bożych zamysłów, bo wtedy Wasze życie będzie spełnione, owocne i obfite.
  2. Dziękujemy Ks. Janowi za nauki rekolekcyjne.
  3. Jutro będziemy przeżywać święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Na 10:30 zapraszamy wszystkich, którzy kochają Jezusa na piękne jasełka.
  4. We wtorek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a w środę – święto św. Młodzianków, męczenników.
  5. Od wtorku rozpoczynam z radością tegoroczną wizytę duszpasterską czyli kolędę, aby zanieść Boże błogosławieństwo, modlitwę i Boży pokój do Waszych domów. Plan wizyty znajduje się w „Oblubieńcu”. Po konsultacjach z Parafialną Radą Duszpasterską podjąłem decyzję, że w tym roku część kolędy odbywać się będzie od późniejszych godzin, ze względu na godziny pracy mieszkańców.
  6. W piątek, w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, podczas Mszy św. wieczornej wszystkie obecne małżeństwa przeżyją obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, by w naszych domach było jeszcze więcej miłości i pokoju. W tym dniu każdy może skorzystać z dyspensy od wstrzemięźliwości od po-karmów mięsnych, ale trzeba podjąć inną pokutę, na przykład modlitwę o pokój.
  7. Natomiast przed Mszą św. w piątek, o 16:30 odbędzie się w Domu św. Józefa premiera filmu dokumentalnego „Czas Jaguara – bitwa o Polskę”. Zapraszam.
  8. Od piątku do niedzieli, jak co roku, odbędą się rekolekcje o nazwie Noworoczna Oaza Modlitwy. Zapraszam, by do środy zgłaszali się chętni do uczestnictwa.
  9. W sobotę o 18:00 odbędzie się Msza św. za zmarłych w 2022 r. oraz modlitwa dziękczynno-błagalna na zakończenie roku. Można zgłaszać też przyjaciół lub krewnych zmarłych w tym roku poza naszą parafią i można przyjść ze zniczem.
  10. W najnowszej świątecznej „Niedzieli” jeden z najlepszych znawców Biblii na świecie, ks. prof. Waldemar Chrostowski odpowiada na pytania związane z Bożym Narodzeniem i tym, jak je przeżywać. Zawiera też teksty o świątecznych obyczajach oraz kalendarz z wizerunkami świętych. Cotygodniowy dodatek zawiera zaś między innymi artykuł o dziewiętnastu sposobach na ból głowy.
  11. W „Oblubieńcu” oprócz planu „kolędy” znajdziemy kolejny odcinek o wierze w Kościół oraz piękne słowa świętych o Bożym Narodzeniu.
  12. 6 stycznia odbędzie się po Mszy św. wieczornej nasz tradycyjny koncert kolęd. Zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem, a wszystkich muzyków i śpiewających do zgłaszania się z proponowanym swoim repertuarem.
  13. Ogłoszenie Diakonii Miłosierdzia: W imieniu obdarowanych składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wspomogli świąteczną zbiórkę żywności przeprowadzoną w ramach akcji Caritas. Zebraliśmy ponad 300 kg, wszystkie paczki dotarły do najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii i najbliższych okolic. Serdeczne Bóg zapłać! Od teraz, przez cały Okres Bożego Narodzenia, zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję „Paczuszka dla Maluszka”, której organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Chcemy wspomóc Ośrodek „Ufność” mieszczący się przy ul. Michałowskiego 30 w Częstochowie, w którym przebywają bardzo chore dzieci w wieku od narodzin do 4 roku życia.

Artykuły, które są im najbardziej potrzebne to:

• kaszki, zupki, deserki, musy i soczki;
  • słodycze dostosowane dla dzieci do 4 roku życia;
  • pieluchy i chusteczki nawilżane;
  • środki czystości i środki pielęgnacyjne: oliwki, kremy na odparzenia i płyny do kąpieli;
  • proszki, płyny do prania.

W ośrodku potrzebne są także:

• ręczniki frotte 140/70;
  • pieluchy tetrowe lub flanelowe;
  • piżamki dla dziewczynek: 92 cm – jedna, 98 cm – cztery, 104 cm – dwie,
    a dla chłopców: 80 cm – dwie, 98 cm – cztery i 104 cm – jedna)
  • karuzela do łóżeczka;
  • prześcieradła z gumką frotte, bawełniane lub flanelowe 80/135 cm;
  • butelki ze smoczkami;
  • płyn do naczyń i do podłóg.

Mile widziane są także balony z helem. Wszystkie dary można składać do końca Okresu Bożego Narodzenia przy choince, która stoi przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Już dziś za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!