UROCZYSTOŚĆ
ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
1 stycznia 2022 r.

1. Dziś, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Jezus poprzez postawę pasterzy zachęca nas do opowiadania o Nim, a przez Maryję do rozważania w sercu wszystkiego, co Bóg czyni na naszych oczach.
  2. Dziękujemy Bogu za piękne życie i posługę zmarłego Papieża Benedykta XVI. Ponieważ jego ostatnimi słowami na tej ziemi były: „Proszę, módlcie się za mnie”, dlatego zapraszam na naszą parafialną Mszę św. w jego intencji, która odbędzie się we wtorek 3. stycznia we wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus, którego głosił i któremu służył zmarły Ojciec Święty.
  3. Jutro będziemy obchodzić wspomnienie obowiązkowe świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali nasze parafialne Jasełka.
  5. Według planu trwa Wizyta Duszpasterska, zwana kolędą. Dziękuję za wspólną modlitwę i dobre słowo oraz wsparcie materialne naszego kościoła i dzieł parafialnych.
  6. W najnowszej świątecznej „Niedzieli” warto przeczytać tekst o tym, co przyniesie kolejny rok, artykuł o beatyfikacji Rodziny Ulmów oraz świadectwo trenera reprezentacji Chorwacji.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi kolejny odcinek o wierze w Kościół oraz orędzie Benedykta XVI.
  8. Zapraszam na piękny i wzruszający koncert kolęd, który odbędzie się w naszym kościele 6. stycznia o 19:00. Będziemy wspólnie modlitwą i śpiewem uwielbiać Narodzonego Pana.
  9. Odeszła od nas do Boga Ojca śp. Maria Siudeja z ul. Mickiewicza, l 88, śp. Józef Cichoń z ul. Długiej, l. 87 oraz Henryk Garbuzik z ul. Mickiewicza, l. 81.
  10. Natomiast za tydzień w niedzielę o 8:00 odbędzie się Msza św. rocznicowa za śp. Księdza Proboszcza Zdzisława Radka.