ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
8 stycznia 2022 r.

1. Dziś, w święto Chrztu Pańskiego kończymy obchody Okresu Narodzenia Pańskiego. Jutro rozpoczyna się Okres Zwykły.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i zaangażowali się czynnie w piątkowy koncert kolęd.
  3. Zachęcam do zgłaszania się już chętnych do przyjęcia „kolędy” z Bożym błogosławieństwem dla domu w terminie dodatkowym.
  4. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby naszego kościoła.
  5. W najnowszej świątecznej „Niedzieli” warto przeczytać artykuł o wychodzeniu z kryzysów małżeńskich i tekst o dawnych polskich zwyczajach chrzcielnych. Znajduje się w niej także bogaty dodatek o Benedykcie XVI.
  6. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi kolejny odcinek o wierze w Kościół oraz słowa i wspomnienia o Benedykta XVI.
  7. Jeszcze dziś i jutro można przynosić do kościoła, w ramach ogólnopolskiej akcji „Paczuszka dla Maluszka”, dary dla Ośrodka „Ufność” w Częstochowie, który służy małym chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Przypominam, że najbardziej potrzebne są: kaszki, zupki, deserki, musy i soczki; słodycze dostosowane dla dzieci do 4 roku życia; pieluchy i chusteczki nawilżane; środki czystości i środki pielęgnacyjne: oliwki, kremy na odparzenia i płyny do kąpieli; proszki, płyny do prania. ręczniki frotte 140/70; pieluchy tetrowe lub flanelowe; piżamki dla dziewczynek: 92 cm – jedna, 98 cm – cztery, 104 cm – dwie, a dla chłopców: 80 cm – dwie, 98 cm – cztery i 104 cm – jedna); karuzela do łóżeczka; prześcieradła z gumką frotte, bawełniane lub flanelowe 80/135 cm; butelki ze smoczkami; płyn do naczyń i do podłóg.
  8. Za tydzień w niedzielę o 10:10 w Domu św. Józefa odbędzie się próba naszej dziecięco-młodzieżowej scholi parafialnej. Zaproszeni są wszyscy chętni.