DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 stycznia 2022 r.

1. Dziś, w Drugą Niedzielę w Ciągu Roku, łącząc się ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca o dar pokoju dla naszych czasów.
  2. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Antoniego, opata, we czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, a w sobotę – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  3. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się jak co roku od 18 do 25 stycznia, czyli do święta Nawrócenia św. Pawła. Chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na nabożeństwach, konferencjach i innych spotkaniach. Msza św. o jedność Chrześcijan w naszym kościele odbędzie się w najbliższy czwartek.
  4. Za tydzień w poniedziałek kandydaci do bierzmowania jadą do Krakowa na swoje skupienie i pielgrzymkę dla odnowy wiary, a także wspólnego odpoczynku.
  5. Do wtorku trwają u nas zamknięte rekolekcje doroczne dla członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w ich przygotowaniu i przeprowadzeniu.
  6. W tym tygodniu kończy się zasadniczy czas Wizyty Duszpasterskiej w naszych domach. W sobotę odwiedzę tych, którzy nie mogli przyjąć Bożego błogosławieństwa w zaproponowanym terminie.
  7. Za tydzień w niedzielę 22. dnia miesiąca, zapraszamy na wieczór ze św. Janem Pawłem II. Możemy zgłaszać swoje intencje do wspólnej modlitwy – Mszy św. i Różańca św. Rozpoczynamy o 20:00, a kończymy o 21:37 modlitwą do św. Jana Pawła II przy jego ikonie i relikwiach.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby naszego kościoła.
  9. W najnowszym numerze „Niedzieli” warto przeczytać artykuł o tym, co zrobić żeby modlitwa była skuteczna – wskazówki w świetle Ewangelii oraz tekst o tym, jak sobie radzić z zazdrością.
  10. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi kolejny odcinek o wierze w Kościół oraz katechezę Papieża z rozpoczętego cyklu o pasji ewangelizacyjnej.
  11. Diakonia Miłosierdzia, w imieniu podopiecznych i pracowników Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”, składa serdeczne podziękowania dla tych, którzy włączyli się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Bóg zapłać!
  12. Dzisiaj o 10:10 w Domu św. Józefa odbędzie się próba wszystkich chętnych do udziału w naszej dziecięco-młodzieżowej scholi parafialnej.