DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
22 stycznia 2022 r.

1. Dziś, w Trzecią Niedzielę w Ciągu Roku, przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Jest to dobry dzień, by zacząć lub wrócić do praktyki codziennego karmienia się słowami Boga lub do małżeńskich i rodzinnych rozmów na temat nauki Jezusa.
  2. Dzisiaj wieczorem zapraszam na modlitwę z św. Janem Pawłem II. Zachęcam do podawania intencji do naszej modlitwy.
  3. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, w środę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, a w piątek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  4. Od jutra do środy kandydaci do tegorocznego bierzmowania będą w Krakowie, by w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przeżywać swoje duchowe przygotowanie do bycia świadkami Chrystusa. Bardzo proszę o modlitwę za nich. Już teraz zapraszam wszystkich do udziału we Mszy św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo z udzieleniem sakramentu bierzmowania, podczas której spotka się z naszą parafią w ramach Wizytacji Kanonicznej, która odbywa się co 5 lat – w sobotę 4 lutego o 12:00 (za niecałe dwa tygodnie).
  5. W środę kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  6. Dziękuję wszystkim za spotkanie w domu podczas Wizyty Duszpasterskiej, za wspólną modlitwę, za każdą radę i ofiarę. Niech Bóg Wam błogosławi.
  7. W najnowszym numerze „Niedzieli” warto przeczytać artykuł o tym, jak przekazywać wiarę w czasach, które wydały wierze otwartą wojnę, a także tekst o grzechach przeciwko Duchowi Świętemu i o tym, czy jest ratunek po nich.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi kolejny odcinek nauki katechizmu o wierze w Kościół oraz fachowe wskazówki do czytania Pisma Świętego.