CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
29 stycznia 2022 r.

1. Dziś, w Czwartą Niedzielę w Ciągu Roku, łącząc się ze wspólnotą Kościoła prosi-my Ojca, byśmy chwalili Go „z całej duszy i szczerze miłowali wszystkich ludzi”.
  2. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie obowiązkowe św. Jana Bosko, prezbitera, wspaniałego wychowawczy młodych.
  3. We czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej, a zarazem ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu Msze św. w naszym kościele odbędą się o 9:00 (za siostrę Ewę i siostrę Martę z naszej parafii oraz siostrę Liliozę) i 18:00. Serdecznie zapraszamy. Będzie można wówczas złożyć ofiary na utrzymanie zakonów klauzurowych, czyli zamkniętych. Świece – gromnice można nabyć w księgarni lub zamówić w zakrystii.
  4. W piątek, we wspomnienie dowolne św. Błażeja, biskupa i męczennika, wszyscy cierpiący na chorobę gardła będą mogli przyjąć na koniec Mszy św. specjalne błogosławieństwo.
  5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odbędą się regularne odwiedziny chorych i okolicznościowe modlitwy, do których serdecznie zapraszamy. Zapraszamy wszystkich chętnych na spowiedź św. w piątek od 17:00.
  6. Za tydzień o 10:15 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i rodziców.
  7. Za tydzień po Mszy św. będą zbierane ofiary na ogrzewanie kościoła.
  8. Dziękuję za modlitwę i pokutę w intencji rekolekcji dla kandydatów do bierzmowania, którzy od środy mieć próby i będą brać udział we Mszach św. Już w sobotę o 12:00 przyjmą upragniony sakrament, poprzez który dobry Bóg uzdolni ich do stawania się dojrzałymi chrześcijanami i mężnymi wyznawcami wiary.
  9. Najbliższa sobota jest zarazem dniem uroczystej wizytacji Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo w naszej parafii. Spotkanie Księdza Arcybiskupa z Parafialną Radą Duszpasterską odbędzie się na plebanii o 11:15, a z Liturgiczną Służbą Ołtarza w zakrystii o 11:45. Natomiast na Mszę św. o 12:00 zapraszam wszystkich parafian. Nasz gość odprawi ją w naszej intencji i wygłosi słowo Boże udzielając nam Bożej pociechy i Bożych wskazówek na kolejne lata budowania Królestwa Bożego na wręczyckiej ziemi.
  10. W najnowszej „Niedzieli” warto przeczytać artykuł o samotności, a także tekst o tym, czy Matka Boża mam moc obronić nas przed skutkami burz i piorunów.
  11. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi kolejny odcinek nauki katechizmu o wierze w Kościół oraz najnowsza katecheza Papieża Franciszka.