PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
5 lutego 2023 r.

1. Dziś, w Piątą Niedzielę w Ciągu Roku, łącząc się ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca, by strzegł „nieustannie swojej rodziny z ojcowską dobrocią”.
  2. Dzisiaj o 10:15 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i rodziców.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i zaangażowali się we wczorajszą Mszę świętą wizytacyjną z udzieleniem bierzmowania. Chwała Panu! Młodzieży zaś życzę, aby spełniły się ich pragnienia związane z więzią z Bogiem. Odwagi!
  4. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie obowiązkowe św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników; w środę, w dzień św. Józefiny Bakhity, przypada VIII Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi; a w piątek – wspomnienie obowiązkowe św. Scholastyki, dziewicy.
  5. W sobotę, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przeżywać będziemy XXXI Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji za tydzień w niedzielę, jak co roku, odbywać się będzie zbiórka ofiar do skarbony na domy z niepełno-sprawnymi sierotami społecznymi oraz na działalność wśród niepełnosprawnych i chorych Katolickiego Ruchu Dobroczynnego „Betel”.
  6. Dziękuję tym, którzy dziś po Mszy świętej na tacę przy wyjściu z kościoła lub na konto bankowe składają ofiarę na ogrzewanie kościoła i plebanii.
  7. W najnowszej „Niedzieli” warto przeczytać artykuł o tym, czy zwykły katolik może być mistykiem i tekst pt. „Gdy dziecko nie chce chodzić na religię…”
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi kolejny odcinek nauki katechizmu o wierze w Kościół oraz słowa homilii św. Jana Pawła II i kilka informacji o – być może nie znanym nam jeszcze – pięknym dziele Bożym o nazwie „Sieś Bakhita”.