DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
5 marca 2023 r.

1. Dziś, w II Niedzielę Wielkiego Postu, ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca, by „ożywiał naszą wiarę swoim słowem”.
  2. Dziś o 10:15 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszo-komunijnych. Przypominamy, że dzieci te uczestniczą co tydzień w piątkowej Drodze Krzyżowej.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o 16:30 dla wszystkich dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych.
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żali (kontemplację Miłości Ukrzyżowanej) odbywa się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17:30.
  5. Za tydzień po Mszy św. porannej odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
  6. W najnowszej „Niedzieli” warto przeczytać artykuł o tym, dlaczego Bóg nie powstrzymał pierwszego grzechu oraz tekst o miejscu kobiet w Kościele.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi kolejny odcinek nauki o wierze w Kościół i ważny komunikat na dzisiejszą niedzielę pomocy misjom.
  8. Koordynatorzy zbiórki informują, że dla dzieci będących pod opieką ruchu Mary’s Meals do skarbony złożono już 839 zł, co umożliwia całoroczne wyżywienie dla 9 dzieci. „Bardzo dziękujemy i prosimy o dalsze ofiary”.
  9. Z racji dzisiejszej Niedzieli „Ad gentes”, która jest dniem modlitwy, postu i soli-darności z misjonarzami, zachęcamy też do składania na tacę przy wyjściu z kościoła ofiar na pomoc misjom.
  10. Można już nabyć w zakrystii świece Caritas na stół wielkanocny.
  11. Odszedł od nas do Boga Ojca śp. Władysław Sciubidło z ul. Mickiewicza, l. 74
    i śp. Elżbieta Gawęda z ul. Sportowej, l. 85, której pogrzeb odbędzie się jutro. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.