TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
12 marca 2023 r.

1. Dziś, w III Niedzielę Wielkiego Postu, z całą wspólnotą Kościoła prosimy Miłosiernego Ojca, by przyjął nasze pokorne przyznanie się do przewinień i podźwignął nas.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o 16:30 dla wszystkich dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali (kontemplację Miłości Ukrzyżowanej) odbywa się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17:30.
  4. W piątek rano rozpoczynamy jak co roku w naszej parafii Dobę Eucharystyczną. Przez cały rok ktoś modli się za nas, a my w ten dzień za całą archidiecezję. Zapraszam do zgłaszania się na dyżury i do jak największego i z serca udziału.
  5. W najbliższą sobotę, 18. marca, w ramach przygotowania serc i rodzin do naszej uroczystości Odpustu św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, zapraszam do skorzystania z Sakramentu Pokuty od 8:30 lub od 16:30 do Mszy świętych. Przyjadą, aby nam służyć w konfesjonale księża z naszego dekanatu.
  6. Za tydzień, ale nie w niedzielę, tylko 20 marca w poniedziałek, na uroczystą sumę odpustową o 18:00 zapraszam wszystkie wręczyckie poczty sztandarowe, grupy, organizacje i wspólnoty. Każdy może nieść też w procesji po Mszy św. feretron ze swoim patronem. Będziemy dziękować Bogu i św. Józefowi za serdeczną opiekę nad nami i naszymi rodzinami oraz prosić o dalszą troskę i prowadzenie. Natomiast w niedzielę o 8:00 odbędzie się Msza św. za wszystkich zgłoszonych Józefów i Józefy, żywych i zmarłych, a wśród nich za śp. Ks. Józefa Odróbkę, pierwszego proboszcza. W odpust będzie też Msza św. o 7:00 i 9:00.
  7. W „Niedzieli” warto przeczytać artykuł „Alfabet myśli Franciszka” oraz teksto małżeństwie z niewierzącym i o wychowywaniu dzieci w wierze w nim.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi kolejny odcinek nauki o wierze w Kościół i klasyczny komentarz św. Augustyna do dzisiejszej Ewangelii.
  9. Dla dzieci będących pod opieką ruchu Mary’s Meals złożono w minionym tygodniu 737 zł (w sumie 1576 zł) Dzięki naszym ofiarom już 17 dzieci uzyska pełne całoroczne wyżywienie. Bardzo dziękujemy i prosimy o dalsze ofiary. Akcja trwa. Bóg zapłać.
  10. Na cele misyjne przed tygodniem zebraliśmy przed kościołem 1544 zł.
  11. Można już nabyć w zakrystii świece Caritas na stół wielkanocny. „Są to małe świece, wzorowane na paschale, symbolizującym Chrystusa. Paschał poświęca się uroczyście i zapala podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Można wówczas zabrać ze sobą te świece. Będą mogły również zapłonąć podczas śniadania wielkanocnego, ozdabiając swym światłem stół rodzinny. Świeca ta przypominać będzie o religijnym charakterze Wielkiej Nocy, a także obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w codziennym życiu rodzinnym, o konieczności podążania każdego dnia za Chrystusem, którego światło oświeca drogę życia oraz o powołaniu do pełnienia uczynków miłości, przez które jesteśmy światłem prowadzącym innych do Chrystusa.
  12. Do sakramentu Małżeństwa przygotowuje się Paweł Mastalerz z Wręczycy Wielkiej i Anna Chybalska z Radomska. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  13. Odeszła od nas do Boga Ojca śp. Grażyna Jędrzejczyk z ul. Prusa, l. 70 (pogrzeb we wtorek o 14:00) i śp. Janina Skwara z ul. Polnej, a dawniej z ul. Prusa, l. 72 (pogrzeb w poniedziałek o 14:00). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.