CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19 marca 2023 r.

1. Dziś, w IV Niedzielę Wielkiego Postu, prosimy Ojca, byśmy wszyscy „z żywą wiarą i szczerym oddaniem spieszyli ku nadchodzącym świętom wielkanocnym”.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się dziś, jak co tydzień, o 17:30.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o 16:30 dla wszystkich dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych.
  4. Dziękuję za czuwanie i modlitwę tym, którzy zaangażowali się w Dobę Eucharystyczną i Księżom posługującym wczoraj w naszych konfesjonałach.
  5. Już jutro będziemy obchodzili, w całym Kościele przeniesioną z dnia dzisiejszego ze względu na większą wagę Niedzieli Wielkiego Postu, uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Będzie to zarazem nasz odpust parafialny, czyli dzień, w którym Bóg Ojciec chce nam darować kary za grzechy, pod warunkiem, że uwolnimy się z przywiązania do naszych grzechów. Oczywiście trzeba też w tym dniu przystąpić do komunii św. Msze św. będą o 7:00, 9:00 i 18:00.
  6. Zapraszam do czynnego udziału w uroczystej procesji wokół kościoła na zakończenie sumy odpustowej, która rozpocznie się o 18:00. Zapraszam wszystkie wręczyckie poczty sztandarowe, grupy, organizacje i wspólnoty. Każdy może nieść w procesji po Mszy św. feretron ze swoim patronem. Będziemy dziękować Bogu i św. Józefowi za serdeczną opiekę nad nami i naszymi rodzinami oraz prosić o dalszą troskę i prowadzenie.
  7. Po zakończeniu jutrzejszej procesji na każde dziecko będzie czekać niespodzianka, a dla nas wszystkich młodzież z naszej parafii przygotowuje kiermasz z ciastkami i ozdobami, które wykonali sami i z pomocą rodziców. Zebrane przy tej okazji środki na „fundusz młodzieżowy” zostaną przeznaczone szczególnie na zapłatę za udział młodych w wyjazdach oazowych w czasie wakacji. Młodzi serdecznie zapraszają.
  8. Jak już ogłaszałem, dziś o 8:00 odbędzie się Msza św. za wszystkich zgłoszonych Józefów i Józefy, żywych i zmarłych, a wśród nich za śp. Ks. Józefa Odróbkę, pierwszego proboszcza.
  9. W sobotę będziemy przeżywać bardzo ważne święto Pańskie, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia. W tym dniu oprócz uczestnictwa w świątecznej Mszy św. o 9:00 lub 12:00 warto też przystąpić do dzieła Duchowej Adopcji dziecka poczętego zagrożonego aborcją. Darmowe materiały o tym dziele znajdują się na stoliku z gazetami.
  10. Nasze rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od 29 marca do 1 kwietnia.
  11. W „Niedzieli” warto przeczytać artykuł „Dopaść Karola Wojtyłę” oraz „Męska Twarz Kościoła” i „Anioł z Auschwitz” o Stanisławie Leszczyńskiej.
  12. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi kolejny odcinek nauki o wierze w Kościół i tekst pomocny do bardziej owocnego przeżycia naszego Odpustu.
  13. Dla dzieci będących pod opieką ruchu Mary’s Meals złożono w minionym tygodniu 885 zł (w sumie 2461 zł). Dzięki naszym ofiarom już 26 dzieci uzyska pełne całoroczne wyżywienie. Bardzo dziękujemy i prosimy o dalsze ofiary.
  14. W środę rozpoczęliśmy budowę ogrodzenia naszej polowej Drogi Krzyżowej. W tym tygodniu firma, która zniszczyła część jej placu obiecała naprawić szkody. Jedno przęsło wraz z robocizną będzie kosztowało 323 zł, co w przeliczeniu na 1 metr wynosi 125 zł. Ponieważ za kilka dni skończą się prace przy ogrodzeniu bardzo proszę o pomoc w dokonaniu zapłaty. Nowych przęseł będzie 51, a metrów niecałe 132. Proponuję tym, którzy mogą i chcę pomóc, by wpłaciły na konto lub gotówką zapłatę za metr lub za przęsło. Jak zwykle wspólnymi siłami na pewno nam się uda. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  15. Zachęcam do zabierania z zakrystii świec Caritas na stół wielkanocny i złożenia przy tym ofiary na cele miłosierdzia. Niech światło Chrystusem oświeca naszą drogę życia i przynagla do pełnienia uczynków miłości.
  16. Do sakramentu Małżeństwa przygotowuje się Paweł Mastalerz z Wręczycy Wielkiej i Anna Chybalska z Radomska oraz pochodzący z Nowej Brzeźnicy Szymon Augustyńczyk i Karolina Pieszak z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  17. Odeszła od nas do Boga Ojca śp. Halina Piskorek z ul. Szkolnej, l. 75. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.
  18. Wszyscy, którzy kochają św. Jana Pawła II zapraszam jak co miesiąc na wieczór 22-go na 20:00 oraz do dołączenia swoich intencji do Mszy św. i Różańca.