PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26 marca 2023 r.

1. Dziś, w V Niedzielę Wielkiego Postu, prosimy Ojca, byśmy wszyscy „gorliwie naśladowali miłość Jego Syna, który oddał własne życie za zbawienie świata”.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się jeszcze dziś i za tydzień o 17:30.
  3. W tym tygodniu będzie w piątek tylko jedna Droga Krzyżowa ulicami Wręczycy. Rozpoczynamy o 17:00. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci.
  4. Dziękuję Chórowi Parafialnemu, Kołu Gospodyń, Strażakom, Górnikom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, niosącym chorągwie i wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody odpustowe.
  5. Od środy będziemy przeżywać nasze rekolekcje parafialne. Proszę o zapoznanie się z programem spotkań rekolekcyjnych. Zakończymy w sobotę.
  6. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Po Mszy św. o 11:00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę dla Jezusa.
  7. Również za tydzień społeczność Szkoły Podstawowej we Wręczycy Wielkiej zaprasza na kiermasz tradycyjnych ozdób i wypieków wielkanocnych. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów.
  8. Gratuluję tym, którzy otworzyli swoje serca i włączyli się wczoraj do dzieła Duchowej Adopcji dziecka poczętego zagrożonego aborcją. Oczywiście można się włączyć też w inne dni roku, a pisemną deklarację przekazać do mnie.
  9. W „Niedzieli” warto przeczytać artykuł wieloletniego spowiednika „Nie bójmy się spowiedzi” oraz tekst o tym, „Czy Maryja mogła powiedzieć Bogu Nie”, a także artykuł o morderstwie Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego.
  10. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny odcinek nauki o wierze w Kościół.
  11. Dla dzieci będących pod opieką ruchu Mary’s Meals złożono w minionym tygo-dniu 1380 zł (w sumie 3841 zł). Dzięki naszym ofiarom już 41 dzieci uzyska pełne całoroczne wyżywienie. Bardzo dziękujemy i prosimy o dalsze ofiary.
  12. Zakończył się już pierwszy etap budowy ogrodzenia naszej polowej Drogi Krzyżowej (51 przęseł, tj. 131 metrów, od strony ul. Ks. Józefa Odróbki). Jedno przęsło wraz z robocizną kosztuje nas 323 zł, co w przeliczeniu na 1 metr wynosi 125 zł. Dziękuję za trzy wpłaty na przęsła. Tych, którzy mogą i chcą proszę o dalszą pomoc w dokonaniu zapłaty. Bóg zapłać.
  13. Pewna rodzina ofiarowała 1000 zł na ornat z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Jeśli ktoś ma życzenie, to może się dołączyć, żebyśmy kupili bardziej uroczysty.
  14. Zachęcam do zabierania z zakrystii świec Caritas na stół wielkanocny i złożenia przy tym ofiary na cele miłosierdzia.
  15. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się pochodzący z Nowej Brzeźnicy Szymon Augustyńczyk i Karolina Pieszak z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  16. Odeszła od nas do Boga Ojca śp. Józefa Pawlak z ul. Szkolnej, która jesienią tego roku przeżywałaby 100. urodziny. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

PARAFIALNE Rekolekcje wielkopostne

29 marca – 1 kwietnia 2023 r.

„Błogosławiony jesteś, Panie, Boże naszych ojców,

pełen chwały i wywyższony na wieki.” (Dn 3, 52)

ŚRODA – 29.03

8 :00 – 8:45 Spotkanie dla dzieci kl. I-III