NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
2 kwietnia 2023 r.

1. Dziś, w Niedzielę Palmową, prosimy Boga Ojca, byśmy „pojęli naukę płynącą z męki Zbawiciela i zasłużyli na udział w Jego zmartwychwstaniu”.
  2. O 10:15 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które podczas Wigilii Paschalnej przeżyją wraz z nimi swoje odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  3. Zachęcam do uważnego przeczytania całego planu na Triduum Paschalne, który znajduje się w Oblubieńcu razem z intencjami mszalnymi. Szczególnie warto zaplanować udział w Mszy Wieczerzy Pańskiej, Liturgii Męki Pańskiej oraz Wigilii Paschalnej.
  4. Proszę też o zapisywanie się na nocną i dzienne adoracje Jezusa (od 21:00 w Wielki Czwartek do 17:30 w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę od 6:00 do 8:00 i od 13:00 do 19:30.
  5. Cieszę się z tego, że co roku rośnie liczba tych, którzy biorą udział w liturgii uświęcania czasu, czyli w jutrzniach z godzinami czytań i nieszporach oraz tych, którzy chcą wziąć udział w Triduum Paschalnym w wersji rekolekcyjnej.
  6. Gorzkie Żale odprawiamy jeszcze dziś i w Wielki Piątek.
  7. Przypominam, że ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składamy do skarbonki przy świeczniku Matki Bożej Częstochowskiej.
  8. W tym tygodniu odbędzie się w piątek w Godzinę Miłosierdzia Droga Krzyżowa za domem św. Józefa, a przed nią rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia.
  9. Dziękuję Księdzu Rekolekcjoniście Krzysztofowi za nauki rekolekcyjne, pełne głębi i miłości. Cieszę się, że tak wielu z nas znalazło czas dla Boga.
  10. Dziś po Mszy św. o 11:00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę dla Jezusa i rozdanie nagród dla dzieci.
  11. Dziś społeczność Szkoły Podstawowej we Wręczycy Wielkiej zaprasza na kiermasz tradycyjnych ozdób i wypieków wielkanocnych. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów.
  12. W „Niedzieli” warto przeczytać artykuł o tym jak skutecznie przekazać dzieciom wiarę, tekst pt. „Ciało i dusza po śmierci” oraz zachętę do udziału w projekcie „Niedzieli” o nazwie „Opowiedz, co Jan Paweł II zmienił w Twoim życiu. Jaki wpływ na Twoje życie miała jego osoba i nauczanie”.
  13. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi wyjaśnienie Triduum Paschalnego.
  14. Dla dzieci będących pod opieką ruchu Mary’s Meals złożono w minionym tygodniu 697 zł (w sumie 4538 zł). Dzięki naszym ofiarom już 49 dzieci uzyska pełne całoroczne wyżywienie. Bardzo dziękujemy i prosimy o dalsze ofiary. Akcja trwa do końca Wielkiego Postu czyli jeszcze cztery dni.
  15. Pozostały jeszcze do spłaty 44 przęsła ogrodzenia Drogi Krzyżowej (przęsło wraz z robocizną: 323 zł, a w przeliczeniu na 1 metr: 125 zł). Dziękuję za kolejne wpłaty. Proszę o dalszą pomoc.
  16. Zachęcam do zabierania z zakrystii świec Caritas na stół wielkanocny i złożenia przy tym ofiary na cele miłosierdzia.
  17. Odeszła od nas do Boga Ojca śp. Monika Rataj z ul. Parkowej, l. 74. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.