ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE
9 kwietnia 2023 r.

1. Dziś, w Zmartwychwstanie Pańskie, prosimy Boga Ojca, byśmy „zostali odnowie-ni przez Ducha Świętego i mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości”. Do Drugiej Niedzieli Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Życzę wszystkim parafianom i miłym gościom, by wyruszyli dziś małymi krokami prosto do świętości, trzymając się mocno Boga Ojca, idąc po śladach Jezusa, mocą Ducha Świętego, którego w nas tchnął dziś w nocy, Wielkiej Nocy!
  3. Gratulujemy tym, którzy z miłości do Boga tak pięknie zaangażowali się w przy-gotowanie i przebieg Triduum Paschalnego, a dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzinom dalszego wzrostu w łasce odnowionego Chrztu świętego.
  4. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuł o tym, jak mogło wyglądać zmartwychwstanie i świadectwo muzyka jazzowego.
  5. W „Oblubieńcu” znajdziemy piękną homilię św. Jana Pawła II z bazyliki Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.
  6. Dla dzieci będących pod opieką ruchu Mary’s Meals w ubiegłym tygodniu złożono 707 zł. W sumie ofiarowano w kościele 5245 zł. Natomiast we wręczyckiej szkole, dzięki zaangażowaniu nauczycieli, dzieci i rodziców, zebrano 2794 zł. Zatem łącznie wynosi to 8039 zł, czyli całoroczny koszt wyżywienia dla 87 dzieci. Koordynatorzy dziękują za tegoroczną ofiarność i pomoc głodującym dzieciom.
  7. Ogłoszenie Diakonii Miłosierdzia: Niedziela Bożego Miłosierdzia, święto patronalne Caritas, obchodzona będzie ponownie w całej Polsce jako „Dzień Dobra”. Nasza parafia z radością włączy się w to dzieło.
  8. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Dziś jest już trzeci jej dzień. Zachęcamy do udziału w niej w kościele lub indywidualnie. Jej treść ze szczegółami przekazał Jezus św. Faustynie.
  9. Pozostały jeszcze do spłaty 43 przęsła ogrodzenia Drogi Krzyżowej (przęsło wraz z robocizną kosztuje nas 323 zł, a w przeliczeniu na 1 metr: 125 zł). Dziękuję za kolejną wpłatę. Proszę o dalszą pomoc.
  10. Odszedł od nas do Boga Ojca śp. Fryderyk Oparacz z ul. 3-Maja, l. 88. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.