Druga Niedzielę Wielkanocy
czyli Miłosierdzia Bożego
16 kwietnia 2023 r.

1. Dziś, w Drugą Niedzielę Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego, prosimy Ojca pełnego miłosierdzia, „abyśmy wszyscy głębiej pojęli, jak wielki jest chrzest, przez który zostaliśmy oczyszczeni, jak potężny jest Duch, przez którego zostaliśmy odrodzeni, i jak cenna jest Krew, przez którą zostaliśmy odkupieni”.
  2. W tym tygodniu rozpoczynają się próby przed Pierwszą Komunią św. Pierwsza próba odbędzie się we wtorek o 16:00.
  3. Za tydzień w niedzielę o 10:15 odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klasy VII.
  4. W „Niedzieli” polecam artykuł między innymi o tym, czy Bóg Ojciec może cierpieć oraz tekst pt. „Małżeńskie być albo nie być” także o tym, jak miłosierdzie może odmienić małżeństwo.
  5. W „Oblubieńcu” znajdziemy słowa podsumowania i podziękowania dla tych, którzy wspierają dzieła ruchu Mary’s Meals oraz zachętę skierowaną do nas przez naszą wręczycką diakonię miłosierdzia.
  6. We wtorek o 12:00 odbędzie się pogrzeb śp. Marianny Kluczniak z ul. Długiej, l. 83 i również we wtorek o 14:00 – pogrzeb spokrewnionej z rodziną naszej parafii śp. Doroty Haładus, l. 66. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
  7. Dziś do skarbony św. Antoniego lub na konto można składać ofiary na utrzymanie i edukację 81 dzieci z Ukrainy, które mieszkają od 13 miesięcy w ośrodku Caritas w Olsztynie, od 3 do 17 lat, z okupowanego Myrnego i Melitopolu okupowanych. Są to sieroty i dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.
  8. Dziękuję ofiarodawcy za kolejną wpłatę na ogrodzenie drogi krzyżowej.
  9. Kończy się sezon grzania w kościele. W tą i kolejną niedzielę tych, którzy mogą proszę o ofiary po Mszy św. na koszty ogrzewania. Potrzeba jeszcze około 8 tys.