TRZECIA Niedzielę Wielkanocy
23 kwietnia 2023 r.

1. Dziś, w Trzecią Niedzielę Wielkanocy, prosimy Ojca pełnego miłosierdzia, „abyśmy z ufnością oczekiwali chwalebnego dnia zmartwychwstania”.
  2. Dziś o 10:15 odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klasy VII.
  3. Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  4. W „Niedzieli” polecam artykuł o przybierającej na sile agresji wśród młodych i ciekawą rozmowę z tarnowskim biskupem.
  5. W „Oblubieńcu” znajdziemy klasyczny starożytny komentarz św. Bedy Czcigodnego, doktora Kościoła, do dzisiejszej Ewangelii.
  6. 1 maja, w dzień wspomnienia św. Józefa, rzemieślnika, zapraszam na pielgrzym-kę do jego sanktuarium w Kaliszu. Wyjazd o 6:00, a powrót przed 16:00. zgłoszenia przyjmuję do czwartku.
  7. Na utrzymanie i edukację 81 dzieci z Ukrainy złożono tydzień temu 1182,84 zł. Teraz zachęcam, by do skarbony św. Antoniego lub na konto składać ofiary na leczenie pewnej osoby.
  8. W tym tygodniu nie było wpłaty na ogrodzenie drogi krzyżowej. Natomiast ktoś, mam nadzieję przez przypadek zniszczył dwa przęsła.
  9. W ubiegłym tygodniu służby drogowe zlikwidowały przejście dla pieszych na wprost kościoła. Kilka miesięcy temu, kiedy byłem oficjalnie pytany jako proboszcz, w imieniu parafian odpowiedziałem, że nadal tego przejścia potrzebujemy.
  10. Skończył się sezon grzania w kościele. Tydzień temu zebraliśmy 2606,50 czyli jedną trzecią tego, co potrzebujemy, by zakończyć spłatę kosztów ogrzewania kościoła. Zatem dziś ponownie proszę tych, którzy mogą o ofiary po Mszach św.