CZWARTA Niedzielę Wielkanocy
DOBREGO PASTERZA
30 kwietnia 2023 r.

1. Dziś, w IV. Niedzielę Wielkanocy – Dobrego Pasterza, prosimy Ojca, aby pokorny lud Boga doszedł do Niego, podążając przez życie za „zwycięskim Pasterzem”.
  2. Jutro przypada wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Kalisza. We wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
  3. W środę, 3-go maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównego Patrona Polski, Msze św. odbędą się o 8:00, 11:00 i 18:00. O 11:00 odbędzie się Msza św. za Ojczyznę oraz w intencji zmarłych i obecnie służących Strażaków z Wręczycy Wielkiej i Małej. Natomiast przed Mszą św. wszyscy zaproszeni są do udziału w defiladzie, która rozpocznie się pod Domem Strażaka. W tym dniu przypada także Święto Patronalne Archidiecezji Częstochowskiej i Święto Narodowe Konstytucji 3-go Maja.
  4. Tego dnia chętne dzieci pierwszokomunijne przeżyją osobiste oddanie i zawierzenie Maryi, na znak którego od tej pory chcą nosić na sobie znak Matki Bożej.
  5. We czwartek będziemy wspominali św. Floriana, patrona strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy.
  6. W sobotę przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  8. Nabożeństwa majowe odbywają się w niedzielę o 17:30, od poniedziałku do piątku codziennie bezpośrednio po ostatniej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej, którą odprawiamy o 9:00. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają Jezusa i Maryję.
  9. Za tydzień o 10:15 odbędzie się w kościele próba śpiewu dzieci pierwszokomunijnych, a w domu św. Józefa spotkanie rodziców dzieci z klas VI.
  10. W „Niedzieli” polecam artykuł „Zacznijmy od siebie” i „Nie zgubić Jezusa” o przy-gotowaniu do Pierwszej Komunii św.
  11. W „Oblubieńcu” znajdziemy Orędzie Papieża Franciszka na dzisiejszy 60. Światowy Dzień Modlitw o Powołania pod tytułem Powołanie: łaska i misja.
  12. Nadal proszę o pomoc w zapłacie za ogrodzenie drogi krzyżowej.
  13. Tydzień temu zebraliśmy kolejne 2938 zł. Zatem dziś, prawdopodobnie już ostatni raz, ponownie proszę tych, którzy mogą o ofiary po Mszach św.