PIĄTA Niedzielę Wielkanocy
7 maja 2023 r.

1. Dziś, w V. Niedzielę Wielkanocy, prosimy Ojca o dar prawdziwej wolności i wiecznego dziedzictwa.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. W najbliższą sobotę, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej Msza św. Maryjna dziękczynna za ocalenie św. Jana Pawła II w dniu zamachu wraz z nabożeństwem majowym odbędzie się wyjątkowo o 19:00. Po niej, o 20:00, odbędzie się nabożeństwo różańcowe z procesją ze świecami, w której poniesiemy figurę Matki Bożej i relikwie cząstki krwi św. Jana Pawła II, którą przelał na skutek zamachu 13. maja 1981 r.. Serdecznie zapraszam.
  4. Nabożeństwa majowe odbywają się w niedzielę o 17:30, od poniedziałku do piątku codziennie bezpośrednio po ostatniej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej. Zapraszam do codziennej wspólnej modlitwy ku czci Maryi, naszej Matki, albo chociaż raz na kilka dni, według możliwości.
  5. Dziś o 10:15 odbędzie się w kościele pierwsza z czterech prób śpiewu dzieci pierwszokomunijnych. Kolejna próba obrzędu odbędzie się we wtorek o 16:00.
  6. Również dziś o 10:15 w domu św. Józefa odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas VI.
  7. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Dzieci będzie mniej” oraz tekst o duszpasterskiej propozycji Kościoła dla małżonków opuszczonych i zdradzonych.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy pogłębione wyjaśnienie, czym powinno być nabożeństwo fatimskie.
  9. Dziękuję panu Tomaszowi za naprawienie wzmacniacza oraz panu Tomaszowi, Arkadiuszowi i Dariuszowi za skoszenie trawników.
  10. Bardzo dziękuję Cecylii Moll za ofiarę na przęsło ogrodzenia drogi krzyżowej oraz innym kilku darczyńcom, którzy wsparli to dzieło. Dziś po Mszy św. każdy chętny będzie mógł złożyć dar serca na ogrodzenie.
  11. Tydzień temu na zapłatę za ogrzewanie zebraliśmy 1349,50 zł.