SZÓSTA Niedziela Wielkanocy
14 maja 2023 r.

1. Dziś, w VI Niedzielę Wielkanocy, prosimy Ojca, abyśmy „w tych radosnych dniach gorliwie oddawali cześć Chrystusowi zmartwychwstałemu” i by „misterium paschalne, które wspominamy, przemieniało nasze życie”.
  2. Od poniedziałku do środy zapraszam do wspólnej modlitwy przy krzyżach na naszych ulicach o błogosławieństwo i plony dla naszych pól i ogrodów oraz dla pracujących w nich.
  3. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  4. Dziękuję tym, którzy wzięli udział w przygotowaniu i prowadzeniu wczorajszej procesji różańcowej. Chwała Bogu i cześć Maryi, naszej Matce!
  5. Nabożeństwa majowe odbywają się w niedzielę o 17:30, od poniedziałku do piątku bezpośrednio po ostatniej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej.
  6. Trwają próby przed pierwszą Komunią Świętą. Bardzo proszę o modlitwę i pokutę za ich rodziny w tym ważnym dla nich czasie. Pierwsza Komunia św. obędzie się za tydzień o 11:00.
  7. 29.05 o 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  8. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Polska oglądana z nieba” o planach Bożych wobec Polski i tekst o chrzcie dzieci par jednopłciowych.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy ważną homilię Papieża Piusa XI z uroczystości kanonizacji wielkiego Polaka, św. Andrzeja Boboli, zasłużonego dla każdej z na-szych rodzin.
  10. Już możemy się zgłaszać na pielgrzymkę do sanktuarium św. Stanisława, biskupa i męczennika, do Krakowa, która odbędzie się 3. czerwca.
  11. Bardzo dziękuję za indywidualne anonimowe ofiary na zapłatę za wykonanie ogrodzenia drogi krzyżowej. Tydzień temu przed kościołem zebraliśmy 1694 zł.
  12. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Bartosz Kubanek z Częstochowy i Weronika Grelińska z Wręczycy Wielkiej oraz Szymon Kopczyk z Wręczycy Małej i Joanna Poraj z Gliwic. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  13. Odszedł od nas niemal tydzień temu do Boga Ojca śp. Jan Kłobusiński z ul. Mickiewicza, l. 85. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.