UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
21 maja 2023 r.

1. Dziś, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, prosimy Ojca, aby „utwierdził naszą nadzieję, że my, członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa, połączymy się z Nim w chwale”.
  2. W poniedziałek, 22. dzień miesiąca, zapraszam na 20:00 na Mszę św., a po niej różaniec ze św. Janem Pawłem II.
  3. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, a w piątek – św. Filipa Neri, prezbitera.
  4. Również w piątek, na 18:00 zapraszam na Mszę św. za matki. Można dołączyć jeszcze swoje intencje.
  5. Zapraszam na kolejne nabożeństwa majowe.
  6. W sobotę o 20:00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Po niej o 21:00 zapraszam także na adorację Jezusa i modlitwę uwielbienia oraz modlitwę wstawienniczą za wspólnotę parafialną i indywidualną dla chętnych.
  7. 29 maja o 18:00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  8. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „nie taka spowiedź straszna…” oraz „Jestem mamą, to moja kariera”.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy fragment Encykliki Benedykta XVI O Eucharystii źródle i szczycie życia i misji Kościoła. Polecam go, a szczególnie tym, którzy w tych dniach, u nas lub gdziekolwiek, przeżywają czas Pierwszej Komunii św.
  10. Zapraszam do udziału w pielgrzymce do sanktuarium św. Stanisława, biskupa i męczennika, do Krakowa, która odbędzie się 3. czerwca.
  11. Bardzo dziękuję za anonimowe ofiary na zapłatę za wykonanie ogrodzenia drogi krzyżowej. Tydzień temu przed kościołem zebraliśmy 611,50 zł.
  12. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Bartosz Kubanek z Częstochowy i Weronika Grelińska z Wręczycy Wielkiej, Szymon Knopczyk z Wręczycy Małej i Joanna Poraj z Gliwic oraz Marek Kaniewski z Wręczycy Wielkiej i Dominika Knysak z Bukowna. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  13. Odeszła od nas do Boga Ojca śp. Natalia Bednarek z ul. Sienkiewicza, l. 86. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.