ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
28 maja 2023 r.

1. Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy Ojca, aby „zesłał dary Ducha Świętego na całą ziemię i dokonał w sercach wiernych cudów, które zdziałał w początkach głoszenia Ewangelii”.
  2. Jutro, w poniedziałek o 18:00, w święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  3. W środę będziemy obchodzili święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a we czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszam na Mszę św. dziękczynną za owoce kapłaństwa ks. Zenona, ks. Grzegorza i ks. Rafała oraz wszystkich, którzy posługiwali w naszej parafii. Będziemy też prosili o kolejne święte powołania z naszych rodzin.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w te dni.
  5. W piątek odwiedzę chorych i starszych. Warto zgłosić krewnych lub sąsiadów, którzy już od dawna nie spożywali Pokarmu Niebieskiego.
  6. W sobotę będziemy wspominać św. Karola Lwangę i towarzyszy, męczenników.
  7. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, szczególnie tych, którzy jeszcze w tym roku nie byli, a od czwartku w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Za tydzień, w niedzielę, w naszej parafii przypada 28. rocznica poświęcenia Kościoła. Podczas sumy będziemy dziękować Bogu za nasz kościół i wszystkich, dzięki którym został zbudowany oraz za tych, którzy o niego dbali, a szczególnie za śp. ks. Zdzisława Radka i ks. Arcybiskupa Stanisława Nowaka, Konsekratora kościoła. Natomiast o 16:00 odbędzie się rocznica pierwszej komunii św.
  9. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Bóg dał nam giganta” oraz tekst nawiązujący do historii zmarłego niedawno tragicznie Kamilka z Częstochowy.
  10. Po raz pierwszy redakcja Niedzieli przygotowała dla nas tzw. „Magazyn”. Jest to kwartalnik o tematyce historycznej, szczególnie z zakresu historii Kościoła w naszej ojczyźnie.
  11. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi homilię Benedykta XVI wygłoszoną podczas Mszy św. na placu Piłsudskiego w Warszawie 26. maja 2006 r.
  12. W tym roku w procesji Bożego Ciała przejdziemy ulicą Mickiewicza i Zamkową. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do budowy czterech ołtarzy.
  13. Zapraszam do udziału w najbliższą sobotę w pielgrzymce do sanktuarium św. Stanisława, biskupa i męczennika, do Krakowa na Skałkę, która odbędzie się 3. czerwca.
  14. Bardzo dziękuję za kolejne anonimowe ofiary na zapłatę za wykonanie ogrodzenia drogi krzyżowej. Dziś będzie można też złożyć na ten cel datki przed kościołem po Mszy św.
  15. Zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium św. Józefa we wtorki, środy i czwartki, od 15:00 do 17:00. Chętne dzieci zgłaszamy do opiekunów przed ich przyjściem przez telefon (tel. 733110514).
  16. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Marek Kaniewski z Wręczycy Małej i Dominika Knysak z Bukowna. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  17. Odeszła od nas do Boga Ojca śp. Lila Dawidowicz z ul. Śląskiej, l. 62. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.