UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
4 czerwca 2023 r.

1. Dziś, w uroczystość Najświętszej Trójcy, prosimy Ojca, abyśmy „wyznając prawdziwą wiarę uznawali wieczną chwałę Trójcy i uwielbiali jedność Osób Bożych w potędze Ich działania”.
  2. Obchodzimy 28. rocznicę poświęcenia Kościoła. Podczas sumy dziękujemy Bogu za nasz kościół i wszystkich, dzięki którym został zbudowany oraz za tych, którzy o niego dbali.
  3. Również dziś o 16:00 odbędzie się rocznica pierwszej komunii św. Życzę dzieciom, aby nigdy, a szczególnie w żadną niedzielę, Jezusa nie opuściły.
  4. Jutro, w poniedziałek, będziemy obchodzili wspomnienie obowiązkowe św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Procesja eucharystyczna w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpocznie się po Mszy św. o 11:00. Przejdziemy ulicą Mickiewicza i Zamkową, na końcu której będzie uroczyste zakończenie. Stamtąd będzie można wrócić przygotowanym autobusem. Pozostałe Msze św. będą o 8:00 i 18:00.
  7. Za tydzień po Mszy św. o 8:00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
  8. Już dziś zapraszam na wielkie archidiecezjalne spotkanie rodzin do Częstochowy, które odbędzie się 18 czerwca od 13:00 do 19:00 w archikatedrze i na placu przy ul. Ogrodowej.
  9. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Ciało i Krew” o tym, w jaki sposób w chlebie i winie jest obecny Jezus oraz artykuł „Co to znaczy, że Jezus nas odkupił”.
  10. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi piękne sentencje i modlitwy św. Elżbiety od Trójcy Świętej i pomoce do adoracji Najświętszego Sakramentu.
  11. Bóg zapłać za kolejne anonimowe ofiary na zapłatę za ogrodzenia drogi krzyżowej. Dziś znów będzie można po Mszy św. złożyć dar na ten cel.
  12. Zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium św. Józefa we wtorki, środy i czwartki, od 15:00 do 17:00. Chętne dzieci zgłaszamy telefonicznie do prowadzących zajęcia (tel. 733110514).
  13. Odeszła od nas do Boga Ojca śp. Janina Gębuś z ul. Długiej, l. 92. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.