XI TYDZIEŃ ZWYKŁY
18 czerwca 2023 r.

1. Dziś, w 11. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „nasza wola i nasze czyny były poddane Jego przykazaniom”.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu naszej drugiej ulicznej procesji różańcowej.
  3. Dzisiaj, od 13:00 do 19:00, zapraszam na archidiecezjalne spotkanie rodzin do Częstochowy, które odbędzie się w archikatedrze i na placu przy ul. Ogrodowej. Zaczniemy od wysłuchania wartościowej konferencji ks. dr. Marka Dziewieckiego „Jak nadal wierzyć w miłość”. Potem odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji naszych rodzin, po której będzie moc atrakcji dla dzieci i młodzieży (konkurs plastyczny, muzyczny i zabawy) oraz obiad z deserem. Spotkanie zakończy piękny koncert – modlitwa uwielbienia Boga i za rodziny prowadzona przez artystkę Martę Madejską i jej zespół. Warto skorzystać z tej wyjątkowej okazji.
  4. W środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, a w sobotę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Tego dnia teksty mszalne będą rano i wieczorem z Mszy św. o narodzeniu św. Jana. Św. Augustyn mówi: „Narodziny Jana Kościół czci osobnym świętem. Natomiast nie obchodzimy urodzin żadnego innego spośród świętych; czcimy narodziny Jana, czcimy narodziny Chrystusa. Nie jest to bez znaczenia.”.
  5. We czwartek zapraszam na Mszę św. i Różaniec św. z Janem Pawłem II.
  6. Zapraszam do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek o 8:00. Jak mówił Sługa Boży Franciszek Blachnicki, „piękny jest człowiek, który potrafi dziękować.”
  8. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Bezwzględna moc prawdy” między innymi o tym, że dla chrześcijanina mówienie prawdy jest znakiem wierności Bogu i prawu moralnemu oraz tekst „Ojcem być…”, w którym został przestawiony obraz współczesnego ojca.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy piękne słowa św. Jana Pawła II o kulcie Najświętszego Serca Jezusa oraz wywiad z ks. Markiem Dziewieckim pt. „Masz szansę być silniejszy od swoich emocji” o tym, jak powinniśmy je przeżywać.
  10. Bóg zapłać Mieczysławowi Matysiakowi, jednemu z budowniczych naszego kościoła, za 150 zł i anonimowym darczyńcom za kolejne ofiary na zapłatę za ogrodzenie drogi krzyżowej.
  11. Zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium św. Józefa we wtorki, środy i czwartki, od 15:00 do 17:00. (Zgłoszenie przed przyjściem: tel. 733110514).