XII TYDZIEŃ ZWYKŁY
25 czerwca 2023 r.

1. Dziś, w 12. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o pomnożenie w nas bojaźni i miłości do Niego.
  2. Dziękuję tym, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu pierwszego Archidiecezjalnego Spotkania Rodzin w Częstochowie.
  3. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się do piątku.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczniemy od Mszy św. o 9:00, a po niej Różaniec św. i medytacja różańcowa.
  5. W poniedziałek przypada wspomnienie dowolne św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, patrona naszej parafialnej Diakonii Miłosierdzia. Z tej okazji proszę o modlitwę za posługujących w niej wobec wielu potrzebujących i o zgłaszanie się do pomocy w jej pięknej misji, która niesie radość i pokój.
  6. Od wtorku w naszej parafii odbywać się będą po raz pierwszy piętnastodniowe rekolekcje pod nazwą Oaza Nowego Życia Pierwszego Stopnia dla Studentów i Dorosłych. Proszę o modlitwę o ich owoce i zdrowie dla uczestników.
  7. W środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika doktora Kościoła, a we czwartek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  8. W najnowszej „Niedzieli” polecam rozmowę z o. Jackiem Salijem pt. „Kocham Cię, bo…” o miłości na trwałym fundamencie, o czystości przedmałżeńskiej i byciu darem oraz tekst o praktycznych radach dla małżonków przeżywających wspólne wakacje.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy cenne wskazówki na wakacje oraz najnowszą katechezę Ojca Świętego Franciszka o św. Teresie od Dzieciątka Jezus.
  10. Rozpoczął się kolejny etap budowy ogrodzenia wokół parkingu na cmentarzu, za który trzeba będzie zapłacić. W tym tygodniu nastąpi cynkowanie przygotowanych przęseł. Dlatego bardzo proszę o pomoc w zakończeniu zapłaty za ogrodzenie drogi krzyżowej.
  11. Odeszła od nas do Boga Ojca śp. Kazimiera Ujma z ul. Szkolnej, l. 91 (pogrzeb w poniedziałek) oraz śp. Elżbieta Paruzel z ul. Mickiewicza, l. 75 (pogrzeb we wtorek). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.