XIV TYDZIEŃ ZWYKŁY
9 lipca 2023 r.

1. Dziś, w 14. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „udzielił nam duchowej radości i byśmy oswobodzeni z niewoli grzechu osiągnęli wieczne szczęście”.
  2. We wtorek obchodzić będziemy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, w środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, we czwartek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  3. We czwartek o 21:00 odbędzie się fatimskie nabożeństwo różańcowe ulicami naszej parafii. Tym razem będziemy rozważali tajemnice światła.
  4. Za tydzień w niedzielę, 16. lipca, będzie jak co roku możliwość przyjęcia Szkaplerza świętego przez wcześniej zgłoszonych chętnych. Na Mszy św. o 11:00 będziemy modlić się w intencji wszystkich noszących Szkaplerz Matki Bożej z naszej parafii.
  5. W najbliższy piątek, tj. 14 lipca, jak co roku do naszej parafii dotrze Grupa Leszno-Pudliszki Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcam, by do wtorku zgłaszać chęć przyjęcia pielgrzymów (podając adres i liczbę miejsc).
  6. Dziękuję za modlitwę w intencji owoców Oazy Nowego Życia Pierwszego Stopnia dla Studentów i Dorosłych, która obywa się do piątku w naszej parafii, a uczestnikom życzę dobrych wspomnień z Wręczycy i siły do dalszego wędrowania z Jezusem.
  7. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Wołyń skrwawiony” oraz tekst o konsekwencjach apostazji.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy historię szkaplerza karmelitańskiego oraz List apostolski św. Jana Pawła II z okazji 750-lecia szkaplerza świętego.
  9. Bóg zapłać anonimowym ofiarodawcom za 2300 zł na ogrodzenie Drogi Krzyżowej i cmentarza. Po Mszy św. można znowu dołączyć swoją ofiarę do zapłaty za ogrodzenie Drogi Krzyżowej i cmentarza.
  10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Przemysław Parkitny z Wręczycy Wielkiej i Nicol Nocuń z Częstochowy, Bartosz Kubanek z Częstochowy i Weronika Grelińska z Wręczycy Wielkiej oraz Oktawian Myśliński i Monika Sobczak z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.