Ogłoszenia duszpasterskie
XVII TYDZIEŃ ZWYKŁY
30 lipca 2023 r.

 1. Dziś, w 17. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy pod Jego „rządami i przewodnictwem dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne”.
 2. Z radością zapraszam wszystkie dzieci do naszego parafialnego Oratorium św. Józefa na „Wakacje z Bogiem” od najbliższego wtorku do piątku. Oprócz wielu atrakcji i fachowej opieki dzieci będą korzystały także z pysznych posiłków, napojów i lodów. Szczegóły znajdziemy na plakatach i w Oblubieńcu.
 3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
 4. We wtorek, we wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła rozpoczyna się sierpień, czyli tradycyjny miesiąc abstynencji wszystkich katolików w intencji trzeźwości wszystkich Polaków. Natomiast w piątek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
 5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. Temat nowego numeru „Niedzieli” brzmi „Czy katolikowi wolno się zgodzić na rozwód?”. Polecam także tekst o „Niebiańskiej Bazylice”.
 7. W „Oblubieńcu” znajdziemy apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień tego roku oraz piękne myśli św. Jana Marii Vianney’a o modlitwie.
 8. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby kościoła
  i ogrodzenie cmentarza.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Ojca śp. Wiesław Lamik z ul. Spokojnej, l. 66. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.