Ogłoszenia duszpasterskie
XV TYDZIEŃ ZWYKŁY
16 lipca 2023 r.

  1. Dziś, w 15. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy zabiegali o to, co jest zgodne z godnością chrześcijanina.
  2. W środę rozpoczną się już zapisy intencji mszalnych na 2024 rok.
  3. W najbliższą sobotę, 22. dzień miesiąca, o 20:00 odbędzie się Msza św. ze św. Janem Pawłem II, a po niej różaniec św. i modlitwa do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do zgłaszania intencji modlitewnych. Jest to zarazem święto św. Mariii Magdaleny, uczennicy Pana Jezusa i patronki fryzjerów, za których będziemy modlić się podczas wspomnianej Mszy św. papieskiej.
  4. W niedzielę za tydzień odbędzie się po Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i zbiórka ofiar na paliwo dla misjonarzy.
  5. Dziś chętni przyjmują od Maryi Szkaplerz święty. Na Mszy św. o 11:00 będziemy modlić się w intencji noszących Szkaplerz Matki Bożej.
  6. Życzę wielkich owoców i obiecuję modlitwę wszystkim parafianom, którzy w tych dniach są na rekolekcjach, zarówno małżonkom, jak i młodzieży i dorosłym. Niech Duch Święty prowadzi do pełni Życia.
  7. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł o Polsce pt. „Wiele narodów, jeden kraj” oraz kolejny odcinek z cyklu wakacyjnego pt. „Między niebem i ziemią” i tekst o św. Karolu, przewodniku ludzi zagubionych.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy dwa poruszające teksty o zasługach nieznanego dziś powszechnie wspaniałego Polaka, bł. Czesława Odrowąża.
  9. Bóg zapłać anonimowym ofiarodawcom i tym, którzy po Mszach św. złożyli ofiarę 1991,20 na ogrodzenie cmentarza. Również dziś po Mszy św. można dołączyć swój dar na ogrodzenie.
  10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Przemysław Parkitny z Wręczycy Wielkiej i Nicol Nocuń z Częstochowy, Bartosz Kubanek z Częstochowy i Weronika Grelińska z Wręczycy Wielkiej oraz Oktawian Myśliński i Monika Sobczak z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.