Ogłoszenia duszpasterskie
XVI TYDZIEŃ ZWYKŁY
23 lipca 2023 r.

  1. Dziś, w 16. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o pomnożenie w nas Jego łaski, abyśmy byli pełni wiary, nadziei i miłości, a dzięki temu wierni Jemu. Również dzisiaj w Kościele Katolickim obchodzony jest Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  2. Dziś, z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, zgodnie z zapowiedzią, odbywa się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych (samochodów, rowerów itp.) i zbiórka ofiar na paliwo dla misjonarzy.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie obowiązkowe św. Kingi, dziewicy, we wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła, w środę – wspomnienie obowiązkowe świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, a w sobotę – wspomnienie obowiązkowe świętych Marty, Marii i Łazarza.
  4. W najnowszej „Niedzieli” polecam artykuł „Co się stało z Apostołami” oraz tekst o relacji Biblii do współczesności.
  5. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi słowo Papieża z zeszłej niedzieli, Litanię do św. Krzysztofa oraz zwięzły i ciekawy komunikat na XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, który obchodzony jest od dzisiaj do kolejnej niedzieli.
  6. Stowarzyszenie „Razem Raźniej” zaprasza nas na sobotni piknik charytatywny,
  7. Bóg zapłać Halinie Matyi i wszystkim anonimowym ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby kościoła i ogrodzenie cmentarza.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Ojca śp. Helena Parkitna z ul. Mickiewicza, l. 85. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.